مدیرکل بهزیستی خراسان رضوی خبر داد:
خیریه مهارت و اشتغال در گناباد راه اندازی می شود

dr.pooryoosof

مدیرکل بهزیستی خراسان رضوی گفت: مؤسسه خیریه مهارت و اشتغال در شهرستان های مشهد و گناباد راه اندازی می شود.

 

حمیدرضا پوریوسف در گفت و گو با خبرنگار ایسنا- منطقه خراسان، با اعلام این خبر اظهار کرد: بحث اشتغال و کارآفرینی و ایجاد فرصت های شغلی برای افراد معلول و به طور کلی جامعه هدف بهزیستی یکی از مقوله های مورد تأکید بهزیستی و دولت است.

 

وی با بیان اینکه در حال حاضر بحث اشتغال و کارآفرینی چالش های خاص خود را داشته و اینکه ورود افراد خیر هم به این مسئله احساس می شود، خاطرنشان کرد: یکی از راه هایی که می‌توان خیرین و فعالان اجتماعی و کارآفرینی را در این قضیه دخیل کنیم، راه اندازی مؤسساتی با رویکرد اشتغال و کارآفرینی است.

 

مدیرکل بهزیستی خراسان رضوی افزود: کل پروسه اشتغال معلولین و مددجویان سازمان بهزیستی از آماده سازی شغلی ، آموزش های مهارتی و فنی و حرفه ای ، ایجاد شغل و حمایت های پس از شغل در این مؤسسات انجام خواهد پذیرفت.

 

وی ایجاد شغل را مستلزم فراهم کردن بازار فروش تولیدات آن شغل دانست و تصریح کرد: این مؤسسه می تواند به عنوان پیوندی بین مددجو و افراد متقاضی کار با کارآفرین و مراکز حرفه آموزی و مهارتی، اشتغال پایداری را ایجاد نماید.

 

پوریوسف عنوان کرد: ترغیب و تشویق کارآفرینان برای به کارگیری افراد جامعه هدف بهزیستی که متقاضی کار هستند و همچنین ساماندهی کارگاه هایی برای اشتغال جامعه هدف بهزیستی اهداف دیگر این خیریه ها را شامل می‌شود.

 

مدیرکل بهزیستی خراسان رضوی تأکید کرد: بحث اشتغال مددجویان و معلولین تحت پوشش بهزیستی و به طور کلی جامعه هدف، با وجود این چنین مؤسسات خیریه ای نظام مند و سازماندهی خواهد شد.

 

مجید دانا، مدیرعامل مؤسسه خیریه مهارت و اشتغال شهرستان گناباد نیز در گفت و گو با خبرنگار ایسنا اظهار کرد: این مؤسسه قصد دارد سرمایه های سرگردان مردم را جهت ایجاد اشتغال و مهارت آموزی دریافت کند و در همین راه نیز هزینه خواهد کرد.

 

وی تصریح کرد: افرادی که قصد سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال در گناباد را دارند، اما به دلیل عدم استقرار در این شهرستان، جهت انجام یک سری از کارهای اداری از قبیل کسب مجوز و غیره با مشکل مواجه است، این مؤسسه این روند را برای آن‌ها انجام خواهد داد، به شرطی که بعد از راه اندازی آن شغل و شروع فعالیت، یک سری از افراد تحت پوشش که از سوی این مؤسسه معرفی می‌شوند را به کار بگیرد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی