گزارش کامل از توزیع کالا و وجوه نقدی بین معلولان و مددجویان تحت پوشش بهزیستی توسط مؤسسه خیریه انصارالحجه (ع) مشهد
نیم قرن دستگیری از ایتام و مستمندان

ansarolhoje 95 1

سال 1347 در جلسه تفسیر قرآن با حضور آیت الله نجف آبادی دایی رهبر معظم انقلاب ، وقتی به آیه «وَ یُطْعِمُونَ الطَّعامَ عَلى حُبِّهِ مِسْکیناً وَ یَتیماً وَ أَسیراً» می رسند یک پولی از حضار جمع آوری شده و در همان شب به منزل یک خانواده یتیم مراجعه و اهدا می شود.


به گزارش صبح گناباد، همین کار جرقه ايجاد بنائی با هدف کمک به يتيمان با استعانت از الطاف الهی و عنايت امام زمان(عج) بود و نام آن مؤسسه به میمنت نام آن بزرگوار به خیریه انصارالحجه(عج) تبرک یافت و تا بعد از گذشت نیم قرن این مؤسسه خیریه با کمک های مردمان خیرخواه و نیکوکار ، پرچمدار کمک و دستگیری از ایتام و مستمندان در سراسر کشور باشد.


مؤسس و مدیرعامل این مؤسسه ، محمدعلی سمیعی دلوئی بوده ، بزرگ مردمی از دیار گناباد که 84 سال از خداوند عمر گرفته و هنوز خود را خادم یتیمان می نامد و دستگیری از ایتام و مستمندان را وظیفه شرعی و دینی خود می داند و به قول خودش هرگز نمی تواند شاهد اشك يتيمی باشد و قطعا پاداش این عمل نيكش را در دنيا و آخرت خواهد برد.


وی در حاشیه مراسم توزیع هدایا و وجوه نقدی در بین خانواده های معلولان و ایتام تحت پوشش اداره بهزیستی گناباد در گفت و گو با خبرنگار صبح گناباد ، اظهار کرد: به مناسبت هفته وحدت به تعداد یک هزار و ۷۲۹ نفر ار خانواده های تحت پوشش کمیته امداد و اداره بهزیستی ، وجوه نقدی برای هر نفر از سادات 70 هزار تومان و عام 50 هزار تومان و خواروبار شامل برنج ، گوشت ، پنیر ، روغن ، قند ، چای ، شیرینی ، پوشاک و غذای گرم کمک شد.


وی ادامه داد: بیش از 150 میلیون تومان به خانواده معلولان و مددجویان بهزیستی و 120 میلیون تومان نیز به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد کمک شده و همچنین در همین هفته نیز در شهرستان های مه ولات و بجستان در حدود 200 میلیون تومان سبد کالا و وجوه نقد نیز توزیع شد.


مدیرعامل مؤسسه خیریه انصارالحجه مشهد با بیان اینکه حدود 4 هزار نفر در مشهد تحت پوشش این مؤسسه هستند ، افزود: به لطف خداو اعتماد مردم در اکثر شهرستان های استان های خراسان و حتی استان های دیگر توسط این مؤسسه خدمات رسانی می شود.


سمیعی بیان کرد: یک ریال از دولت و سایر نهادها تاکنون دریافت ننموده ایم و تماما از محل کمک های مردمی تأمین اعتبار می شود.


در ادامه فرماندار گناباد نیز در گفت و گو با خبرنگار صبح گناباد ، گفت: بحث مشارکت مردم در حمایت از مددجویان در حوزه بهزیستی و کمیته امداد یکی از مباحثی است که همه باید به آن توجه کنیم و بایستی با ارتباطاتی که با خیرین دارند از این فرصت در جهت جذب مشارکت نهایت استفاده را ببرند.


دکتر محمدعلی نبی پور با تقدیر از مدیرعامل مؤسسه خیریه انصارالحجه (ع) مشهد ، افزود: با توجه به محدودیت های اعتباری که دولت دارد قطعا حضور خیرین و کمک آنها در راستای توانمندسازی معلولین و مددجویان بهزیستی و کمیته امداد بسیار ارزشمند بوده و امروز نیز با حضور این مؤسسه خیریه در شهرستان شاهد یک کار بسیار بزرگ بودیم.


وی خاطرنشان کرد: افرادی که تحت پوشش این دو نهاد هستند به واسطه اینکه اکثرا افراد ازکارافتاده و ناتوان هستند و همچنین مشکلات اقتصادی جدی دارند توزیع سبد کالا می تواند توزیع سبد کالا برای آنان بسیار ارزشمند بوده و قطعا در راستای توانمندسازی این عزیزان است.


رئیس ادامه بهزیستی شهرستان گناباد نیز در گفت و گو با خبرنگار صبح گناباد، اقدام مؤسسه خیریه انصارالحجه (ع) مشهد را اقدامی جهادی عنوان و اظهار کرد: این مؤسسه یکی از بزرگترین و قدیمی ترین مؤسسات خیریه در کشور بوده که کمک های مردمی را به صورت جهادی تهیه و توزیع می کند.


مجتبی حسین نژاد افزود: در گناباد 2026 معلول دارای پرونده در اداره بهزیستی وجود دارد که بسیاری از این عزیزان از نظر مالی در مضیغه اند و بایستی در جهت رفع مشکلات آنان تلاش کرد.

 

ansarolhoje 95 2

 

ansarolhoje 95 3

 

ansarolhoje 95 5

 

ansarolhoje 95 6

 

ansarolhoje 95 7

 

ansarolhoje 95 8

 

ansarolhoje 95 4

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی