همزمان با هفته پژوهش؛
از ۲۷ پژوهشگر برتر دانشگاه علوم پزشکی گناباد تقدیر شد

photo 2016-12

مراسم تقدیر از ۲۷ دانشجو و استاد برتر دانشگاه علوم پزشکی گناباد در حوزه پژوهش شب گذشته با حضور جمعی از مسئولین در محل سالن همایش‌های کوثر این دانشگاه برگزار شد.

 

فرماندار گناباد در این مراسم گفت: تولید علم باید مشکلات کشور را حل کند چراکه در غیر این صورت هیچ فایده‌ای ندارد.

 

محمدعلی نبی پور اظهار کرد: متأسفانه تولید ملی در کشور ما فقط ۲۰ درصدد آن بر اساس تولید علم است و مابقی بر اساس منابع طبیعی است که باید جای این دو عدد عوض شود.

 

وی ضمن تقدیر از فعالیت‌های پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی گناباد خواستار انعکاس این فعالیت‌ها در بین مردم شد و افزود: دانشگاه باید مسیر توسعه کشور را هدف‌گذاری کند و اگر دستگاه‌های تصمیم‌گیرنده متوجه شوند که تحقیقات دقیقی پیش روی آن‌هاست حتماً نتیجه پژوهش‌ها را در تصمیم‌گیری‌های خود مدنظر قرار می‌دهند.

 

فرماندار گناباد خواستار تحقیقات کاربردی شد و اذعان کرد: ما باید به سمتی حرکت کنیم که پژوهش‌ها به حل مشکلات مردم کمک کند.

 

گفتنی است در این مراسم علی محمد پور معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی گناباد گزارشی از حوزه فعالیتی خود ارائه داد و همچنین در این مراسم مهندس صادقی کاخکی گزارشی در مورد طراحی و ساخت دستگاه رادیوگرافی نوزادان نارس و مهندس شعیبی گزارشی در خصوص دستگاه جلوگیری و تشخیص صرع با استفاده از هوش مصنوعی ارائه داد.

 

از نکات قابل‌توجه این مراسم تأخیر ۳۳ دقیقه‌ای شروع آن بود که می‌توان با برنامه‌ریزی بهتر از ایجاد این تأخیرها جلوگیری کرد.

 

صادق ایزدی

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی