بخشدار کاخک خبر داد:
پذیرایی بیش از 100 هزار نفر در دهه آخر صفر در کاخک گناباد

kakhk2

بخشدار کاخک گفت: علی رغم برودت هوا و جو ناپایدار، بیش از یکصد هزار نفر از عاشقان خاندان عصمت و طهارت در قالب  کاروان‌های پیاده، دسته جات عزاداری، تورهای زیارتی، خانوادگی و سفرهای شخصی در اربعین حسینی تا آخر ماه صفر به شهر مقدس کاخک سفر کردند.

 

محمدرضا حجازی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا- منطقه خراسان، ضمن بیان این مطلب اظهار کرد: بواسطه  وجود امامزادگان لازم التعظیم (ع) در بخش کاخک بویژه آستان مقدس امامزاده سلطان محمد عابد (ع) برادر بزرگوار حضرت امام‌رضا(ع) در شهر کاخک، همه ساله در ایام محرم و دهه آخر صفر شهر مقدس کاخک پذیرای خیل عظیم زوار، عزاداران، شیفتگان و عاشقان خاندان عصمت و طهارت هستند.

 

وی ادامه داد: در اربعین امسال نیز چند هزار نفر از کسانی که از قافله پیاده‌روی کربلا جا مانده بودند با تأسی از همایش بزرگ پیاده‌روی اربعین در کربلا، با پای پیاده مسیر گناباد و روستاهای خود را تا شهر مقدس کاخک طی نموده و تجلی دیگری از ارادت به خاندان عصمت و طهارت را خلق کردند.

 

بخشدار کاخک با بیان اینکه مجموعه اقامتی امامزاده سلطان محمد عابد (ع) بالغ بر 75 سوئیت و سالن همایش‌ با گنجایش بالغ بر چهارصد نفر را دارد، خاطرنشان کرد: همچنین مدارس، تعدادی حسینیه ، خانه معلم و مهمانسرای ادارات و نهادها جهت اسکان در خدمت زواری که قصد بیتوته و اقامت در شهر چه به صورت خانوادگی، گروهی و یا کاروانی در این ایام خدمت‌رسانی کردند.

 

وی با بیان اینکه خوشبختانه امسال شاهد هیچ گونه حادثه ترافیکی و تصادف نبوده‌ایم،تصریح کرد: در راستای سیاست‌های ابلاغی و در جهت پذیرایی از مسافران و زائران در این ایام تمامی دستگاه‌های خدمات‌رسان، امدادی و انتظامی اعم از آتش نشانی، اورژانس، پلیس راه در آماده باش بوده و به نحوی که در جهت برقراری نظم، امنیت عمومی و ترافیکی در دهه آخر صفر از توان بیش از 160 نفر از نیروهای پلیس و بسیج استفاده شده است.

 

حجازی با اشاره به اینکه در جهت خدمات‌رسانی به زوار اصناف سطح شهر در جهت تامین مایحتاج ضروری مردم اهتمام ورزیده شد، عنوان کرد: علی‌رغم اینکه در این ایام نانوایی‌ها در برخی از نقاط تعطیل بودند، نسبت به تعیین نانوایی کشیک جهت تأمین نان مورد نیاز اقدام گردیده است.

 

بخشدار کاخک اظهار کرد: این بخش افتخار وجود امامزادگان سلطان محمد عابد(ع)، سلطان محمود (ع) خانیک، سلطان احمد جوانمرد (ع) دیسفان و یحیی بن جعفر(ع) محیی آباد را داشته و با آمادگی کامل از خیل عظیم زوار و مسافران پذیرایی می‌نماید.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی