فرماندار:
فرودگاه و راه آهن نقش مؤثری در توسعه گناباد دارد

nabipoor4

فرماندار گناباد گفت: زیرساخت‌هایی مانند فرودگاه و راه آهن نقش مؤثری در توسعه گناباد دارد.

 

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، محمدعلی نبی پور در مراسم افتتاح همزمان 16 کیلومتر راه بین شهری خراسان‌رضوی با حضور وزیر راه و شهرسازی با بیان این مطلب اظهار کرد: گناباد دارای 6 هزار کیلومتر وسعت و حدود هزار کیلومتر جاده، جنوبی‌ترین شهرستان خراسان‌رضوی است.

 

وی با بیان اینکه این شهرستان مدخل ورودی استان های شرق، غرب و جنوب کشور است، ادامه داد: همین موضوع باعث شده گناباد دارای موقعیت خاص جغرافیایی باشد و از دیرباز تأثیرگذاری بسیار مستقیمی روی توسعه شهرستان و مناطق اطراف آن دارد.

 

نبی‌پور افزود: عمده حوزه تولیدات، کشاورزی، صنایع و معادن بوده و خوشبختانه در سال های اخیر ، این شهرستان در حوزه صنایع و معادن پیشرفت ها قابل توجهی داشته است.


فرماندار گناباد با بیان اینکه تأکید ما بر توسعه صنایع، معادن و گردشگری است، عنوان کرد: حدود دو دهه خشکسالی مشکلات زیادی در خصوص اشتغال و علی الخصوص کشاورزی در منطقه ایجاد کرده است.

 

فرماندار گناباد خاطرنشان کرد: حدود 50 کیلومتر تا خط ریل فاصله داریم و اگر ریل تا این شهرستان کشیده شود برای توسعه معادن و صنایع بسیار مؤثر خواهد بود.

 

نبی پور همچنین گفت: جاده ها نقش موثری در توسعه گناباد دارد به گونه ای که چند مسیر ورودی و خروجی شهرستان در این خصوص نقش مهمی ایفا می‌کند.

 

وی درخصوص مشکلات حوزه شهرسازی گناباد نیز اضافه کرد: شهر گناباد یکی از بزرگترین شهرها از لحاظ وسعت به جمعیت است و مشکلات زیادی برای شهرداری و خدمات دهی آنان ایجاد کرده است.

 

فرماندار گناباد با بیان اینکه طرح تفصیلی گناباد نیازمند بازنگری است، تصریح کرد: شهرهای بیدخت و کاخک در عین حالی که از لحاظ قدمت جزء شهرهای قدیمی هستند اما خشکسالی، مشکلات جدی برای فضای سبز و بودجه شهرداری های گناباد، کاخک و بیدخت ایجاد کرده است.

 

در ادامه حمید بنایی، نماینده مردم شهرستان های گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: شرق کشور از راه آهن محروم است و تمامی شهرستان های شرقی کشور متقاضی ریل راه آهن هستند.

 

وی اظهارکرد: در همین راستا، برای ریل مسیر بجستان - گناباد بخش خصوصی آماده سرمایه گذاری ۵۰۰ میلیارد ریالی و برای این خط ریلی به طول بیش از ۵۰ کیلومتر مطالعاتی نیز انجام شده است.

 

بنایی در خصوص فرودگاه گناباد نیز بیان کرد: طی چندین سال گذشته حدود ۷۰۰ هکتار از اراضی مردم برای احداث فرودگاه تملک شده و در حال حاضر ۶۵ درصد باند فرودگاه انجام و ترمینال فرودگاه نیز در مرحله نصب اسکلت است.

 

وی افزود: پیمانکار پروژه فرودگاه، 60 میلیارد ریال طلب کاری دارد و خواسته ما از وزارت راه و شهرسازی پرداخت این میزان طلب کاری است.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی