افتتاح 16 کیلومتر راه بین شهری خراسان‌رضوی با حضور وزیر راه و شهرسازی

safar akhondi

همزمان با سفر رئیس جمهور به استان خراسان رضوی، 16 کیلومتر راه بین شهری با اعتبار 235 میلیارد ریال با حضور وزیر راه و شهرسازی  در گناباد به بهره‌برداری رسید.

 

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، عباس احمد آخوندی، وزیر راه و شهرسازی با حضور در شهرستان گناباد، پروژه احداث قطعه اول محور این شهرستان به مهنه به طول 10 کیلومتر و به طور همزمان قطعه اول محور بجستان به فردوس به طول 6 کیلومتر را به بهره‌برداری رساند.

 

آخوندی در این مراسم با بیان اینکه در شرایط بسیار سختی از لحاظ اقتصادی هستیم، اظهار کرد: در عین حال در یک موقعیت امیدوارکننده‌ای نیز هستیم، اما این بستگی به چگونگی مدیریت ما در کشور دارد.

 

وی با اشاره به اینکه سخت‌ترین دوران مالی کشور همین دوران است، گفت: در سال 95 از لحاظ تخصیص منابع عمرانی وضعیت بسیار سختی داشته‌ایم و اگر پیشرفتی هم داریم از طریق انتشار اوراق بدهی و اسناد خزانه است.

 

وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: مایه امیدواری ما، گشایش‌های عمومی است که در کشور در حال شکل‌گیری است و اینکه ما از این گشایش‌های عمومی چگونه استفاده نماییم، حایز اهمیت خواهدبود.

 

آخوندی با بیان اینکه حدود دو ماه قبل خط ریلی ایران از خواف به سمت هرات متصل شد که خود منشأ ثروت قابل توجهی برای ایران است، عنوان کرد: همچنین جهت اتصال راه‌های ایران به کشورهای همسایه تقریبا پایانه‌های مرزی را نوسازی نموده‌‎ایم.

 

وی تصریح کرد: میزان حمل بار در هشت ماه نخست سال جاری، نسبت به سال گذشته از سمت منطقه خواف و از طریق ریل 35درصد رشد داشته و حدود 2.7 دهم میلیون تومان از طریق ریل به سمت جنوب بار حمل شده است.

 

وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: باید بتوانیم از طریق تجارت و مبادلات بین المللی درآمد کشور را افزایش داده و برای این باید راه‌های هوایی، زمینی و دریایی را توسعه دهیم.

 

آخوندی با بیان اینکه ثروت ملی از طریق تعامل و تجارت جهانی افزایش پیدا می‌کند، بیان کرد: نکته مهم این است که ما چگونه ثروت ملی را افزایش دهیم، بنابراین هدف‌گذاری ما افزایش سهم ملی ایران از تجارت بین المللی است که همه ما چه در دولت، مجلس و یا بخش خصوصی باید توجه ویژه به آن داشته باشیم.

 

وی عنوان کرد: تمامی محور گناباد به مشهد دو بانده شده و تنها حدفاصل گناباد به مهنه به طول 35 کیلومتر مانده بود که 10 کیلومتر آن امروز به بهره‌برداری رسید و 10 کیلومتر دیگر نیز عملیات آن آغاز و 15 کیلومتر باقیمانده نیز دستور برگزاری مناقصه داده شد و امیدواریم کل 35 کیلومتر را به نتیجه برسانیم و دغدغه قدیمی مردم را مرتفع کنیم.

 

وزیر راه و شهرسازی افزود خوشبختانه عملیات این 10 کیلومتر با سرعت بسیار خوبی ظرف مدت 9 ماه به بهره برداری رسید و امیدواریم بتوانیم با همین سرعت 10 کیلومتر بعدی را نیز به اتمام برسانیم.

 

آخوندی اظهار کرد: محور بجستان به فردوس نیز 6 کیلومتر آن در گذشته به بهره‌برداری رسیده و 6 کیلومتر دیگر آن نیز امروز به بهره‌برداری رسید و حدود 16 کیلومتر نیز در خراسان‌جنوبی آماده بهره‌برداری است.

 

آخوندی گفت: در حوزه هوایی نیز توانسته ایم بیش از 100 درصد از آسمان ایران استفاده کرده ایم.

 

وزیر راه و شهرسازی در خصوص فرودگاه گناباد نیز گفت: تاکنون بیش از 50 میلیارد ریال جهت این فرودگاه هزینه شده و معتقد به وجود فرودگاه‌های کوچک جهت توسعه مناطق هستم و این نیازمند بازسازی ساختار نظام هوایی کشور و زمان‌بر است.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی