رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گناباد اعلام کرد:
گناباد، میزبان کویرنوردان 7 استان کشور

kloutnavardi

سومین همایش کویرنوردی استان خراسان رضوی با شرکت کویرنوردانی از 7 استان کشور در 11 آذرماه سال جاری در شهرستان گناباد برگزار می شود.

 

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گناباد در گفت و گو با خبرنگار صبح گناباد، گفت: سومین همایش کویرنوردی استان خراسان رضوی از تاریخ 11 آذرماه سال جاری به مدت دو روز در شهرستان گناباد برگزار خواهد شد.

 

علیرضا شناسایی گفت: موقعیت جغرافیایی و تنوع آب و هوایی شهرستان گناباد جاذبه های طبیعی مختلفی اعم از کوه، کویر و دشت ایجاد نموده است، از کویر عمرانی در شمال گناباد می توان به کوه های سر به فلک کشیده سیاه کوه در جنوب گناباد نظر افکند ، جنگل های  انبوه دست کاشت کویری  این شهرستان در شمال و شمال غرب تا دره های سرسبز و و ییلاقی دامنه های سیاه کوه نشان از تنوع آب و هوایی منطقه است.

 

وی گفت: یکی از ظرفیتهای طبیعی منحصر به فرد گناباد که از یک سال گذشته مورد توجه قرار گرفته است کویر این شهرستان شامل رمل ها ، دق ها ، کلوت ها و دره ها می باشد که ظرفیت بسیار مناسبی برای توسعه گردشگری شهرستان می باشد.

 

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: در کنار کویر زیبا و بکر منطقه  همچون کویر کویر عمرانی و روشناوند و کلوت های قوژد، جاذبه های تاریخی و طبیعی دیگری همچون قنات قصبه گناباد به عنوان نخستین اثر جهانی خراسان رضوی ، روستای هدف گردشگری ریاب ، مناطق کوهستانی براکوه ،  منطقه نمونه گردشگری آبشار و امامزاده محمد عابد کاخک ، شهر تاریخی بیدخت  و موزه های این شهرستان  به عنوان سایر ظرفیت های شهرستان مورد توجه گردشگران داخلی و خارجی است.

 

حامد حاجی زاده دبیر اجرایی همایش کویرنوردی استان گفت: سومین همایش کویرنوردی استان خراسان رضوی با شرکت 350 علاقمند طبیعت گردی از  استان های خوزستان، همدان، تهران، البرز، خراسان جنوبی، خراسان شمالی و خراسان رضوی  به مدت دو روز در شهرستان گناباد برگزار می شود.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی