در جلسه علنی روز سه شنبه صورت گرفت
تذکرکتبی نماینده گناباد و بجستان به رییس جمهور

عضو هیات رئیسه مجلس تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را قرائت کرد . تذکر کتبی حمید بنایی نماینده گناباد و بجستان نیز در صحن علنی مجلس مطرح شد .

 

tazakor

 

به گزارش صبح گناباد به نقل از خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، اکبر رنجبرزاده در نشست علنی امروز (سه‌شنبه، 2 آذرماه) مجلس شورای اسلامی تذکر کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را قرائت کرد که متن آن بدین شرح است:

 

احمد مرادی نماینده بندرعباس به وزیر اقتصاد درخصوص لزوم ارتقاء گمرک ملوانی و تجاری در محدوده استان هرمزگان و افزایش سهم ملوانی در استفاده از تسهیلات "ته‌لنجی" تذکر داد.

 

سیدعلی ادیانی نماینده مردم قائم شهر به وزیر علوم درخصوص لزوم بازنگری به متون، محتوا و برنامه‌های آموزشی و درسی دانشگاهی مبتنی بر آموزه‌ها و ارزش‌های دینی، هویت اسلامی، ایرانی و انقلابی برابر بند "الف" ماده 15 قانون برنامه پنج ساله توسعه و اجرای دقیق آن و درخصوص تسری در ایجاد ساز و کارهای مناسب برای افزایش سهم انجمن‌ها و نخبگان‎های علمی و استعدادهای برتر در تصمیم سازی‌ها و مدیریت کشور برابر با بند (ک) ماده 18 قانون برنامه پنج ساله، پنجم توسعه کشور   تذکر داد.

 

همچنین سیدعلی ادیانی نماینده مردم قائم‌شهر به وزیر بهداشت و درمان درخصوص لزوم منع پرداخت کارکنان ستادی وزارتخانه‌های بهداشت و رفاه و تامین اجتماعی و سازمان‌های وابسته، هیات رئیسه دانشگاه‌های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمان کشور، روسای بیمارستان‌ها و شبکه‌های بهداشت و درمانی به دلیل فعالیت در بخش  غیردولتی تشخیصی و آموزشی برابر تبصره 2 ماده 32 قانون برنامه پنج ساله پنجم توسعه تذکر داد. همچنین به وزیر دادگستری درخصوص لزوم تهیه آیین‌نامه نگهداری اسناد و اوراق پرونده‌های قضایی ضروری به صورت اسناد الکترونیکی با استفاده از  فناوری‌های اطلاعاتی روز، با همکاری دادستانی کل کشور و سازمان اسناد و کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران برابر جزء 3 بنده "هــ" ماده 211 قانون برنامه پنج ساله پنجم توسعه و به وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درخصوص لزوم تهیه برنامه نقشه جامع دولت الکترونیکی برای ارائه خدمات دولتی ممکن از طریق سامانه الکترونیکی  در پایان برنامه پنجم برابر جزء 3 بند "ج" ماده 46 قانون برنامه پنج ساله پنجم، تذکر داد.

 

محمدنعیم امینی‌فرد نماینده ایرانشهر و محمد دهقانی، محمدرضا بادامچی، علیم یارمحمدی، محمدرضا نجفی نمایندگان تهران، زاهدان و چناران به وزیر کشور توضیح علت بی‌توجهی به عدم رسیدگی موثر و تعیین و تکلیف هزاران شهروند استان سیستان و بلوچستان فاقد شناسنامه را تذکر داد.  

 

عین‌الله شریف‌پور نماینده ماکو و چالدران به وزیر راه و شهرسازی درخصوص لزوم اجرای طرح آزادراه تبریز- بزرگان تذکر داد.

 

تذکر نادر قاضی‌پور نماینده ارومیه به وزیر کشور درخصوص تذکر به استانداران درخصوص لزوم همکاری برای برگزاری برنامه‌های تشکل جامعه اسلامی دانشجویان تذکر داد.

 

همچنین "مجمع نمایندگان استان بوشهر" از وزیر محترم  بهداشت و درمان درخصوص سفر به استان و اهتمام جهت رفع معضلات بهداشتی و درمانی تشکر کردند.

 

سیدقاسم جاسمی نماینده کرمانشاه به وزیر اطلاعات درخصوص توضیح علت به کارگیری افراد ناکارآمد در پست‌های استانی و عدم توجه به رضایتمندی ارباب‌رجوعان و کارمندان تحت‌الامر دولت و به رئیس جمهور درخصوص توضیح علت عدم اجرای تعهدات سفر رئیس جهمور به استان کرمانشاه و عدم تحقق وعده‌ها درخصوص موارد راه‌آهن ملایر به کرمانشاه، پتروشیمی آناهیتای کرمانشاه، منطقه آزاد تجاری قصرشیرین و منطقه ویژه اقتصادی اورامانات و انتقال آب سردسیری به استان کرمانشاه تذکر داد.

 

صدیف بدری و رضا کریمی نمایندگان اردبیل و بشیر خالقی نماینده خلخال به وزیر اقتصاد و دارای و رئیس‌جمهور درخصوص توضیح علت عدم اجرای جزء 4 تبصره 35، بند "الف" ماده واحده قانون بودجه سال 95 کل کشور، در مورد اعمال بخشودگی سود و جرایم تسهیلات تا سقف یک میلیارد ریال تذکر دادند.

 

تذکر حسینعلی حاجی دلیگانی، نماینده مردم شاهین شهر در مجلس شورای اسلامی به رییس جمهور مبنی بر ضرورت پرداخت ماوتفاوت کسور بیمه و بازنشستگی سهم ایثارگران و کارفرما به تامین اجتماعی توسط دولت(موضوع ماده 27 قانون جامعه خدمت رسانی به ایثارگران).

 

تذکر محمدنعیم امینی فر، نماینده مردم ایرانشهر در مجلس شورای اسلامی به وزیر نیرو مبنی بر تسریع در رسیدگی به وضعیت نابسمان شبکه توزیع برق در شهرستان های ایرانشهر، سرباز، دلگان، فنوج و بخش های لاشار، بنت، آشار.

 

تذکر محمدنعیم امینی فر، نماینده مردم ایرانشهر در مجلس شورای اسلامی به وزیر جهادکشاورزی مبنی بر توضیح علت بی توجهی به سیستم آبیاری نوین در جنوب استان سیستان و بلوچستان علی رغم وجود مصوبه مربوطه.

 

تذکر جاسبی، نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی به وزیر اقتصاد و دارایی مبنی بر توضیح علت وضعیت نامناسب اقتصادی و معیشتی مردم و همچنین رکود اقتصادی غیر قابل قبول برای کشور بویژه برای عامه مردم.

 

تذکر حمید بنایی، نماینده مردم گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی به رییس جمهور مبنی بر توضیح علت عدم توجه به خشکسالی طی مدت دو دهه در شهرستان‌های گناباد و بجستان.

 

تذکر پروانه مافی، نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی به وزیر کشور مبنی بر لزوم پیگیری ماجرای اسیدپاشی که حدود دو سال پیش اتفاق افتاد و عدم پیگیری آن ماجرا موجب تجدید این عمل رذیله در تهران شده است.

 

تذکر پروانه مافی، نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی به وزرای اطلاعات، دادگستری و کشور مبنی بر لزوم برخورد با متخلفان پروژه های پردیسان و پدیده شاندیز.

 

تذکر سید مرتضی خاتمی، نماینده مردم ماهنشان و  انگوران در مجلس شورای اسلامی به وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات مبنی بر توضیح علت عدم نظارت بر امور برون سپاری شده و نارسایی در پوشش مخابراتی تلفن ثابت و همراه و دسترسی به اینترنت پر سرعت در شهرستان های ماهنشان و ایجرود./

نظرات   

 
0 # محمدرضا 1395-09-19 16:10
تذکر حمید بنایی، نماینده مردم گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی به رییس جمهور مبنی بر توضیح علت عدم توجه به خشکسالی طی مدت دو دهه در شهرستان‌های گناباد و بجستان.
عجب تذکری داده؟؟؟؟
چیز دیگری به ذهن این آقای نماینده نرسیده؟
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی