شهردارگنابادخبرداد ؛
شهرک کارآفرین گناباد زمینه اشتغال 4000 نفر را فراهم میکند

شهردار گناباد گفت: طی دو یا سه سال آینده ،  با تمرکز 1400 صنف مزاحم در شهرک کار آفرین گناباد ، زمینه اشتغال مستقیم حداقل 4 هزار نفر فراهم خواهد شد .

 taghavi2

 

به گزارش صبح گناباد ، علی تقوی شهردارگناباد صبح امروز در نشست خبری با جمعی از خبرنگاران که در محل دفتر وی برگزار شد، گفت: اقداماتی که بنده از زمان تصدی مسئولیت شهرداری در حال انجام دادن هستم به گونه ای است که برخی از آنها نیازمند گذر زمان است تا شهروندان گنابادی نتایج مثبت آن را در شهر مشاهده کنند.

وی اظهارکرد: انجام این اقدامات نیازمند پیگیری هایی در مرکز استان و حتی کشور می باشد و در همین راستا برای شهرداری فکری در حوزه توسعه و برنامه ریزی شهری با وضعیت اعتبارات اندک شهرداری ها باقی نمی ماند.

تقوی یکی از اقدامات انجام شده در سال جاری را تعدیل نیروهای پیمانی عنوان کرد و افزود: علی رغم اینکه نحوه گردش مالی شهرداری به پیمانکاران اعلام می شود، در بخش فضای سبز شهری شرایط جوی، ریزگردها و عدم توانمندی پیمانکار مشکلاتی برای شهرداری در این حوزه ایجاد کرده بود.

کاشت بیش از 100 هزار شاخه گل و گیاه در بلوارها و میادین گناباد

وی ادامه داد: با این وضعیت از پیمانکار فضای سبز درخواست عدم ادامه فعالیت کردیم و اقدامی که ماهیانه 350 تا 400 میلیون ریال برای شهرداری هزینه داشت با مشارکت کارکنان و فرهنگ سازی بین شهروندان شروع و نتایج این اقدام در سطح شهر قابل مشاهده می باشد.

تقوی خاطرنشان کرد: با رایزنی های انجام شده توسط شهرداری محموله گل و گیاه شامل بیش از 100 هزار شاخه گل و گیاه که متناسب با شرایط جوی گنابادی است به ارزش حدودا یک میلیارد و 400 میلیون ریال وارد گناباد شد و بیش از 60 درصد این گل ها بعد از تعویض و جابه جایی خاک ها و سم زدایی بلوارها و میادین کاشته شد.

شهردار گناباد جداسازی آب فضای سبز از آب شرب را یکی دیگر از اقدمات شهرداری در راستای شعارسال برشمرد و افزود: با توجه به اینکه گناباد در منطقه بحرانی و خشکسالی قرار دارد، شهرداری در راستای استفاده بهینه از آب شرب قرارداد 10 میلیارد ریالی برای جداسازی آب فضای سبز از آب شرب منعقد کرده است.

تقوی ادامه داد: در همین راستا طرح جامع جداسازی آب فضای سبز از آب شرب تهیه و 5 میلیارد ریال از محل اعتبارات تملک دارایی دفتر فنی استانداری خراسان رضوی تفاهم نامه امضا شد تا هر ساله یک تخصیص اعتبار پایدار دراین خصوص به گناباد تعلق گیرد.

با افتتاح شهرک کارآفرین زمینه اشتغال 4 هزار گنابادی فراهم می شود

وی شهرک کارآفرین را یکی از مهترین برنامه های شهرداری برای ایجاد درآمد پایدار شهرداری برشمرد و اذعان کرد: براساس آمارهای جمع آوری شده از میزان صنوف مزاحم طرح فاز یک و دو شهرک کارآفرین تهیه و اقدامات فاز یک آن شامل محوطه سازی به مناقصه گذاشته شده تا از حدود 2 هفته دیگر بخش خصوصی وارد عملیات اجرایی شود.

تقوی افزود: با احداث شهرک کارآفرین مصرف کنندگان تمامی عملیات مورد نیاز ساختمانی را می تواند به صورت کلی، جزئی و کارگاهی تهیه کند و از ترافیک های شهری و هزینه های گزاف که باید مصرف کننده پرداخت کند جلوگیری و در کاهش هزینه تمام شده محصولات نیز موثر می باشد.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه این زمین در سنوات قبل گرفته شده است شاید بتوان طی 2 تا 3 سال آینده 1400 صنف مزاحمی که در داخل شهر پراکنده هستند، متمرکز کنیم و زمینه اشتغال مستقیم حداقل 4 هزار نفر فراهم تا فضای مفیدی برای کارهای تجاری در حاشیه خیابان های اصلی فراهم شود.

شهردارگناباد با بیان اینکه با راه اندازی شهرک کارآفرین امکان ارائه خدمات به شهرستان ها و استان های مجاور نیز وجود دارد، اذعان کرد: برآورد هزینه آماده سازی این شهرک 120 میلیارد ریال و هزینه اجرا به صورت مشارکتی حدود 750 میلیارد ریال می باشد که به صورت فازبندی انجام می شود.

تقوی درخصوص اقدامات انجام شده در ایجاد کنارگذر میدان امام رضا (ع) به جاده بجستان گفت: شهرستان گناباد فاقد کمربندی و کنارگذر است و مسیر تردد تمامی ماشین آلات سنگین از سمت غرب و شرق گناباد به سمت شرق کشور و بنادر از مسیر درون شهری تردد می کند که باتوجه به اینکه زیرساخت های شهر گناباد مستهلک است و چندین سال است که عملیات زیرساختی این شهر تعویض و یا جابه جایی نشده است، با تردد وسایل نقلیه سنگین شاهد تخریب و عملیات حفاری درون شهری هستیم.

وی ادامه داد: فاز یک این کنارگذر در حال اجرا می باشد و فاز 2 این طرح در شورای ترافیک مورد بررسی است.

احیای کوچه باغ ها و باغ ویلاها 2 اقدام شهرداری گناباد در حوزه گردشگری

شهردار گناباد توجه به حوزه گردشگری را از دیگر اقدامات شهرداری گناباد برشمرد و اذعان کرد: همزمان با تشکیل کارگروه گردشگری تخصصی خراسان رضوی که در گناباد برگزار شد طرح کوچه باغ های گناباد که از سوی شهرداری مطرح شد در دستور کار این کارگروه قرار گرفت و طرح جامع کوچه باغ های گناباد با رعایت ضوابط ادارات ذی ربط و شرایط اقلیمی و معماری سنتی گناباد در حال تدوین است.

تقوی افزود: رشد بی رویه ساخت و سازها در منطقه پیرعلی و اراضی صد دستگاه، این منطقه را از حالت طبیعی خود خارج کرده است لذا شهرداری گناباد با رعایت ضوابط ادارات ذی ربط درصدد است در این منطقه باغ ویلاها را با سرمایه گذاری گنابادی ها ایجاد کند تا باغ ویلاهای قدیمی در گناباد مجدد احیا شود.

در تعریض بلوار وحدت از مردم نوقاب تشکر می کنم

وی درخصوص وضعیت اجرایی بلوار وحدت گفت: بلوار وحدت مسیر تردد محلی بود ولی در سنوات گذشته پس از تعریض زمین، آسفالت شده بود اما این راه به عنوان یک راه اصلی و تحت محدوده خدمات شهری و یا اداره راه و شهرسازی نبود لذا شهرداری با کمک مشاور اصلاحیه مسیر را تهیه کرد و با توجه به وجود دانشگاه علوم پزشکی، بیمارستان علامه بهلول و مدیرت بحران در محدوده خدمات شهری قرار گرفت و پس از آن وارد عملیات اجرایی و تعریض زمین انجام شد که دراین خصوص از مردم نوقاب کمال قدرانی را می کنم.

تقوی افزود: در طول اجرای این طرح به هیچ مانعی مواجه نشدیم و هدفمان اجرای این طرح از سمت خیابان سعدی بود اما به یک باره با موانع حقوقی از سوی سازمان اوقاف و آستان قدس رضوی -علی رغم همکاری رئیس اداره اوقاف گناباد- مواجه شدیم و شهرداری منجر به توقف عملیات اجرایی و جبران خسارت شد و این اقدام سبب شروع کار با پیشرفت 80 درصدی از سمت نوقاب تا ابتدای بلوار سینا شد.

وی ادامه داد: برای اینکه بلوار وحدت جزء محدوده شهری شود اجازه ساخت و ساز و فروش تراکم را از شهرداری سلب کردند اما بنده با این وجود اقدام به انجام پروژه نمودم چراکه این کار برای رضای خدا و خدمت به مردم انجام می شود و خوشبختانه تاکنون جزء زمان طرح شدن مسائل قضایی با توقف روبه رو نبوده است.

شهردار گناباد با بیان اینکه مردم شهرداری را به عنوان نهاد وظیفه ای تلقی می کنند، اذعان کرد: نگهداری شهر دارای هزینه های گزافی است به گونه ای که جمع آوری زباله ماهانه بین 700 تا 900 میلیون ریال در گناباد هزینه دارد این درحالی است که عوارض سالانه دریافتی از مردم گناباد تنها یک میلیارد و 400 میلیون ریال است.

وی ادامه داد: لذا مردم باید توجه داشته باشند که شعر با شهروند ساخته می شود و شهردار با پرسنل و در آمد اندک به تنهایی نمی توان شهر را مدیریت کنند همچنین وقتی ادارات تنها تکیه بر موارد قانونی می کنند مشکلی مانند بلوار وحدت ایجاد می شود البته ما خواهان عدم اجرای قانون نیستم ولی می توان با یک سیاستگذاری بومی محلی اقداماتی را انجام داد.

راه دانا

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی