امام جمعه گناباد:
امام جمعه فرمانده قرارگاه فرهنگی هر شهر است

sadeghiامام جمعه گناباد گفت: امام جمعه فرمانده قرارگاه فرهنگی هر شهر و منطقه‌ است.

 

حسن صادقی‌نسب در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا- منطقه خراسان، با بیان اینکه مسئولیت امام جمعه مسئولیتی فرهنگی، عبادی، سیاسی و اسلامی است، اظهار کرد: وظیفه امام جمعه آگاهی‌‌بخشی، حضور در کنار مردم و خدمتگذاران و حرکت در خط ولی فقیه زمان است.

 

وی با تاکید بر اینکه امام جمعه فرمانده قرارگاه فرهنگی هر شهر و منطقه‌ای است که در آن اقامه نماز می‌شود، ادامه داد: یک فرمانده نظامی همان طور که در جنگ سخت قرارگاه را مدیریت می‌کند در جنگ نرم نیز امام جمعه فرمانده قرارگاه فرهنگی است که همه مسائل را رصد، ابعاد تهاجم دشمن را بررسی و از امکانات موجود برای مبارزه با جنگ نرم دشمن استفاده می‌کند.

 

امام جمعه گناباد با اشاره به اینکه مردم گناباد مردمی با ایمان، انقلابی، ولایت مدار و پشتیبان دولت در ارائه خدمات هستند، تصریح کرد: در این شهرستان ممکن است تفاوت سلیقه وجود داشته باشد اما این مساله هیچ‌گاه در رفتار مسوولان این دانشگاه دیده نشده و تفاوت نظرها هیچ‌گاه موجب اختلاف و جناح‌بندی در این شهرستان نشده است.

 

صادقی‌نسب با اشاره به اینکه شهرستان گناباد از لحاظ ظرفیت کشاورزی و صنعتی محدود است، خاطرنشان کرد: خشکسالی منطقه‌‌ای، ترمیم قنوات و ریزگردها از موضوعات مهم در این شهرستان به شمار می‌آید.


وی اضافه کرد: اگر بعضی وقت‌ها اختلاف نظرهایی در این شهرستان وجود داشته با صحبت حل شده  و این اختلافات هیچ‌گاه در خطبه‌های نماز جمعه کشیده نشده است.


صادقی‌نسب افزود: ما در مسائل اجتماعی و فرهنگی همواره در کنار هم بوده‌ایم و هم‌افزایی میان مسوولان در این شهرستان چشم‌گیر بوده است.

 

وی با بیان اینکه نمی‌توان نسبت به تهاجم فرهنگی بی‌تفاوت بود، عنوان کرد: این موضوع آسیب‌های زیادی به جامعه ما زده است و یکی از اولویت‌های که باید به دنبال آن باشیم موضوع اشتغال نسل جوان است.

 

امام جمعه گناباد یکی از مهمترین دغدغه‌اش را بیکاری نسل جوان دانست و گفت: این مساله تبعات فرهنگی زیادی دارد که باید در رابطه با آن چاره‌اندیشی شود چراکه از لحاظ اقتصادی موجب آزردگی خاطر بسیاری از مردم را فراهم کرده است.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی