یک استاد دانشگاه گناباد:
اشغال سفارت آمریکا یک عکس العمل انقلابی بود

13 aban

یک استاد دانشگاه گناباد گفت: اشغال سفارت آمریکا بیش از آنکه یک عمل انقلابی باشد ،  یک عکس العمل انقلابی برای از بین بردن لانه ی فساد بود.

 

مهدی علی‌اکبری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا- منطقه خراسان، اظهار کرد: تحلیل تاریخی روابط ایران و آمریکا بیانگر این حقیقت است که برخورد متناقض و دوگانه سیاست بازی آمریکا در ایران از یک سو و آگاهی بخشی امام (ره) بعد از پیروزی انقلاب از سوی دیگر باب معرفی عامل اصلی توطئه‌های داخلی و نقش آمریکا در تحریک حرکت‌های جدایی طلبانه استان‌های مرزی، ایجاد فتنه در سایر استان‌ها و اغتشاش در ادارات، کارخانه‌ها و بازیچه شدن توده‌ای‌ها را گشود و زمینه تسخیر لانه جاسوسی آمریکا را فراهم کرد.

 

وی با بیان اینکه علت اتفاقاتی که در سیزده آبان  58 اتفاق افتاد را باید در نحوه دشمنی آمریکا جستجوکنیم، افزود: سیاست آمریکا در ایران بر مبنای دو حرکت موازی ولی مخالف بود، از یک طرف، روزشمار انقلاب نشان می‌دهد آمریکا دولت موقت را به رسمیت شناخت و خواهان بهبود روابط خود با ایران شد و از طرف دیگر برای برگرداندن رابطه ژاندارمی قبل نقشه تضعیف جمهوری اسلامی را از طریق حمایت از توطئه‌های داخلی دنبال می‌کرد.

 

این استاد دانشگاه‌ گناباد خاطرنشان کرد: این سیاست یک بام و دو هوا، حساسیت دانشجویان هوشیار و نیروهای انقلابی را تحریک کرد و آنها را برای تسخیر لانه جاسوسی و از بین بردن فساد برانگیخت و شاید بتوان پذیرش شاه توسط آمریکا را از دیگرعواملی دانست که این حرکت خودجوش دانشجویی را شتاب بخشید.

 

وی علنی شدن خصومت آمریکا علیه ایران از جمله عواقب این اقدام دانست و تصریح کرد: در این بازه تمام توان آمریکا صرف آزادی گروگان‌ها شد که تحریم اقتصادی، صدور قطعنامه‌های سازمان ملل ، تشویق عراق برای حمله به ایران و... از دیگر اقدامات خصمانه آمریکا علیه ایران بود.

 

وی بیان کرد: از جمله فواید این اقدام که خیلی سریع بروز کرد این بود که بعد از تسخیر لانه جاسوسی اغتشاشات و آشوب‌ها در استان‌های مرزی و سایر مراکز تعطیل شد و شور و شعفی گسترده در کشور بوجود آمد و ثابت شد سخنرانی‌ها و هشدارهای حضرت امام(ره) در خصوص نقش اصلی آمریکا در توطئه‌های بعد از انقلاب دقیق و حکیمانه بوده است.

 

این استاد دانشگاه اضافه کرد: حضرت امام (ره) در تأیید این اقدام ، حرکت دانشجویان را انقلاب دوم نامیدند و اعلام کردند "آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند".

 

وی با اشاره به اینکه در شرایط کنونی وظیفه دانشجوی مؤمن و انقلابی شناخت عرصه‌ها و توطئه‌های جدید است، گفت: آمریکا اگر بتواند می‌خواهد از طریق نفوذ در اراده مسئولان و عزم جوانان انقلابی جهت انقلاب را تغییر دهد.

 

علی‌اکبری تصریح کرد: آمریکا امروز از زبان اساتید لیبرال و روشنفکرنما می‌خواهد موضوع تسخیر لانه جاسوسی را تحریف و وارونه نشان داده و این رخداد را یک بداخلاقی بین المللی و نقض حقوق سفارت یک کشور جلوه دهد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی