با حضور مسئولان استان و شهرستان ،
آیین تودیع و معارفه رییس اداره بهزیستی گناباد برگزار شد

صبح امروز ، آیین تودیع آقای ستوسر ، رییس اسبق و حسین نژاد رییس جدید اداره بهزیستی گناباد با حضور امام جمعه ، فرماندار و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی برگزار شد .

 hosain nejad

 

به گزارش صبح گناباد ، محسن توحیدی مقدم روز شنبه در آیین معارفه رئیس جدید اداره بهزیستی گناباد با بیان اینکه آسیب های اجتماعی از جمله مواد مخدر جوانان و نوجوانان را تهدید می کند، افزود: باید با افزایش رویکردهای پیشگیرانه در زمینه های فرهنگی و اجتماعی ، مشارکت مردم برای مقابله با این آسیبها افزایش یابد.


وی اظهار کرد: بیشترین تمرکز فعالیتهای اداره کل بهزیستی خراسان رضوی در سالهای اخیر استفاده از ظرفیتهای پیشگیرانه بخشهای مختلف در بخش سلامت و بهداشت و مقابله با آسیبهای اجتماعی بوده است.


توحیدی مقدم گفت: واگذاری صد در صدی فعالیت های خدماتی غیر حاکمیتی بهزیستی از جمله مهد کودک ها، مراکز مشاوره و خیریه و همچنین خدمات توانبخشی مبتنی بر جامعه از روستاها و گسترش تدریجی آن به نقاط شهری را از افتخارات دولت تدبیر و امید و سازمان بهزیستی در سطح کشور و به خصوص خراسان رضوی است.
وی گفت: این طرح مناطق روستایی این استان را به طور کامل تحت پوشش قرار داده و در آینده نزدیک از تجارب آن در مناطق شهری استفاده می شود.

معاون پشتیبانی و منابع انسانی اداره کل بهزیستی خراسان رضوی اضافه کرد: خدمات بهزیستی گستره وسیع است و این سازمان 152 وظیفه در ارائه خدمات به نوزادان تا سالمندان را بر عهده دارد.

فرماندار گناباد هم گفت: با توجه به خشکسالی و رکود و مشکلات اقتصادی سالهای گذشته آسیب های اجتماعی در این شهرستان افزایش یافته و با اقدامها و طرحهای مطالعاتی مشترک با دانشگاهها و مراکز آموزش عالی برای کاهش این معضلات تلاش می شود.

محمد علی نبی پور با بیان اینکه در حوزه آسیب های اجتماعی باید با پرهیز از شعار فعالیتهای کیفی و کارشناسی شده در دستور کار مسئولان و دست اندرکاران ذیربط قرار گیرد، افزود: باید از ظرفیت دانشگاهها و مراکز آموزش عالی و مشارکت مردم برای کاهش این آسیبها بهره گرفت.

وی با بیان اینکه برای رسیدن به رشد و توسعه پایدار، پیشرفت همه بخش های اجتماعی، سیاسی و اقتصادی و فرهنگی لازم است، اظهار کرد: رسیدگی به آسیب های اجتماعی مورد توجه دولت و مسئولان قرار دارد.
نبی پور گفت: انجام کارهای مطالعاتی در بحث آسیب های اجتماعی و ایجاد شورای عالی آسیب های اجتماعی از اقدامات مهم و زیربنایی دولت تدبیر و امید است.

در این آئین مجتبی حسین نژاد به عنوان رئیس جدید اداره بهزیستی گناباد معرفی و از خدمات هفت ساله علی ستوسر در این سمت تقدیر شد.

ایرنا

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی