درآستانه آغاز سال تحصیلی جدید مطرح شد
روایت مدیرآموزش وپرورش گناباداز خالی شدن 80 درصدی مدارس روستایی تا کمبود 55 کلاس در داخل شهر گناباد

مدیر آموزش و پرورش گناباد در نشستی باخبرنگاران مطرح کرد / 80% مدارس روستایی گناباد بدلیل مهاجرت تعطیل شده اند / کمبود 55کلاس در داخل شهر / افتتاح دو پروژه بزرگ آموزشی با اعتباری معادل ده میلیارد تومان در هفته دولت .

 am2

 

به گزارش صبح گناباد ، مدیر آموزش و پرورش شهرستان گناباد در ضیافتی که بمناسبت تجلیل از خبرنگاران این شهرستان برگزارشد گفت : در سال تحصیلی گذشته دانش آموزان این شهرستان در مسابقات استانی و کشوری ، 320 رتبه برتر رات از آن خود کرده اند .

 

او عدالت گستری و کیفیت بخشی آمزشی را شعار محوری آن مدیریت اعلام کرد و در این راستا اخذ رتبه دوم دارندگان معدل بالای 17 در استان را حائز اهمیت دانست ..

 

مهدوی با اشاره به اینکه نگاه صرفا علمی خانواده ها آفت است ، افزود : دانش آموز عملا فقط یک چهارم از وقت خویش را در مدرسه میگذراند و سه چارم را در اختیار خاواده است ، بنابراین نیاز به همدلی و همراهی خانواده ها خصوصا در امور تربیتی به شدت احساس میشود چرا که تربیت دانش آموز شایسته برابر است با دانشجوی شایسته و در نتیجه شهروند شایسته .

 

رییس آموزش و پرورش گناباد با اذعان به فرسودگی 45 تا 50 درصدی فضاهای آموزشی گناباد و افزایش 100 نفری دانش آموز در سال تحصیلی پیش رو ، از کمبود 50 کلاس درس خبر داد ، هرچند که تا اول مهر امسال حدود 100 کلاس درس به فضاهای آموزشی اضافه خواهد شد .

 

مهدوی همچنین با گلایه از بعضی از سازمانها و نهادهایی که فضای بلا استفاده دارند گفت : در صورتی که اینگونه سازمانها با آموزش و پرورش همکاری کنند ، یقینا دغدغه کمبود فضای آموزشی نخواهیم داشت .

 

am1

 

وی به اقدامات ابتکاری و موثر آن مدیریت در راستای صرفه جویی و اقتصاد مقاومتی اشاره کرد که طرح ابتکاری تشکیل پرونده انرژی برای آموزشگاهها از جمله آنهاست . بر اساس این طرح ، میزان مصرف آبی ، برق ، گاز و تلفن بصورت ماهیانه رصد شده و با دوره مشابه سال گذشته تطبیق و درصورت کاهش مصرف، ازسوی مدیریت آموزش و پرورش مورد تقدیر و تشویق قرار میگیرند .

 

 تمرکز آشپز خانه های 16 مدرسه شبانه روزی در یک مکان ، کاهش خطوط تلفن ثابت اداره آموزش و پرورش از 40 خط به چهار حط و اقدامات دیگری از این دست باعث شده است که در سال گذشته در سطح استان خراسان رضوی بیش از یک میلیارد و ششصد میلیون تومان صرفه جویی را داشته باشیم .

 

مدیر آموزش و پرورش گناباد با اشاره به اینکه 4200 دانش آموز شهرستان متقاضی استفاده از سرویسهای حمل و نقل هستند ، گفت : پیش بینی میشود امسال نیز با کمبود 50 درصدی وسیله حمل و نقل دانش آموزان مواجه باشیم . او همچنین در این زمینه افزود : امور حمل و نقل دانش آموزان به آموزشگاهها و بالعکس صرفا بعهده خانواده هاست و آموزش و پرورش قانونا مسئولیتی در این خصوص ندارد ولی برای حفظ نظم ، آموزش و پرورش مداخله کرده و در جهت تامین وسیله نقلیه ایاب و ذهاب اقدام میکند .

 

احمدی ، معاون آموزشی آموزش و پرورش گناباد نیز مهندسی کنکور در شهرستان گناباد از سال گذشته کلید خورده است و با برنامه ریزی کوتاه مدت ، میان مدت و بلند مدت ، برای دانش آموزان ، سعی در ارتقاء سطح علمی و احراز رتبه های برتر کنکور را داریم .

 

معاون آموزش آن مدیریت افزود : طبق اطلاعاتی که تا کنون بدست ما رسیده است ، در کنکور امسال ، دانش آموزان گناباد حدود 30 رتبه زیر 1000 ، و شصت تا 70 نفر نیز رتبه زیر 3000 را کسب کرده اند .

 

 

نظرات   

 
0 # Guest 1395-06-02 12:03
متاسفم
مسئله به این ستدگی رو درک نمی کنید

چرا مدارس روستا خالی شده و در داخل شهر با کمبود فضا روبرو هستید؟
یعنی مردم شهر بیشتر بچه بدنیا آورده اند و روستا کمتر؟

نه آقا ی مهدوی

عدم مدیریت شما باعث شده تا مردم بچه های خود را از مدارس روستایی بیارند تو شهر ثبت نتام کنند

باید به خاطر همین یک کار اشتباه توبه کنی و استعفا بدی !
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
0 # hfvhidl 1395-06-20 12:49
متاسفانه با روستاها طوری برخورد میشه که مردم برای آینده بچه هاشون هم شده ترک روستا میکنند .بدترین معلمان رو به روستاها میدن.
گاهی وقتها دوتا کلاس رو یکی میکنند گاهی پنج تا کلاس رو به یک معلم میدن. متاسفانه معلمان زیادی هم بیکار دارند ولی به روستاها هیچ توجهی ندارند.بنده به شخصه برای آینده دو فرزندم نگرانم.الان هم در روستای بیمرغ دارند با مقاطع ابتدایی همین کار رو میکنند و بنا به اعترافات خودشون معلم خوب رو به روستا نمیدن ولی در شهر با ازدیاد معلم روبرو هستند
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی