شهردار گناباد در نشست خبری با اصحاب رسانه عنوان کرد ؛
سالهای 91 و 92 فقط پول میگرفتیم و پروانه صادر میکردیم / درحال حاضر دیون و تعهدات را مرتفع میکنیم

شهردار گناباد در نشست خبری با اصحاب رسانه با طرح این موضوع که درآمد شهرداری گناباد به شدت کاهش یافته است ، از احداث شهرک زائر ، ایستگاه میقات الرضا،طرح گردشگری کوچه باغهای گناباد ، ورزشگاه ویژه بانوان،شهرک کارآفرین ، کریدور گردشگری پارک جنگلی خبرداد .

 

Sh-8

 

به گزارش صبح گناباد ، شهردار گناباد در ادامه افزود : دانشجویان غیر بومی ، به جز آورده فرهنگی برای شهرستان ، آورده اقتصادی نداشته و شهرداری در این زمینه هرینه هایی را تقبل کرده است . وی با اشاره به پراکندگی جمعیت شهرگناباد گفت : چمعیت 30هزارنفری گناباد در محدوده ای به وسعت 2100 هکتار ساکن هستند که بر اساس استانداردها ، در این محدوده باید 210/000 نفر ساکن باشند ، به همین علت شهرداری گناباد باید بین 2/5 تا 10 برابر سایر شهرها ، در بخش پسماند خدمت رسانی کند .

 

تقوی در بخش دیگری از سخنانش به نبود کمربند سبز و همچنین ضرورت احداث کنارگذر برای هدایت ترافیک خودروهای سنگین اشاره کرد و افزود : عبور خودروهای سنگین از مرکز شهر علاوه بر عوارض اجتماعی و آلودگی صوتی ، افزایش میزان ترکیدگی لوله های آب شرب و آسیب به قنوات را درپی داشته است .

 

 Sh-5

 

او همچنین از آماده شدن مطالعات شهرک کار آفرین خبرداد که در صورت اجرای این طرح ، 1400 واحد صنفی آلاینده به آن شهرک منتقل خواهد شد . تعریض و بهسازی جاده وحدت ( کلاغ آباد ) نیز از جمله مواردی بود که در بیانات شهردار گناباد به آن اشاره شد . شهردار گناباد ضمن تشکر از مالکین اطراف این راه که با واگذاری املاکشان باعث تسریع در اجرای این طرح شده اند ، با گلایه از اداره املاک آستانقدس رضوی ، خواهان همکاری بیشتر آن موسسه برای واگذاری 20% باقیمانده املاک شد .

 

شهردار گناباد همچنین از اجرای طرحی خبرداد که درصورت اجرای آن ، مسیر پارک جنگلی - ورزشگاه شهید رجایی - ریاب - براکوه ، با اجرای نماسازی سنتی ، به کریدور گردشگری گناباد تبدیل خواهد شد . توسعه گردشگری با اجرای طرح گردشگری کوچه باغهای گناباد نیز در دستور کار شهرداری گناباد قرار گرفته است ، بر اساس اعلام شهردار گناباد ، تا کنون 70 کوچه باغ در گناباد شناسایی شده است که از این تعداد ، 46 مورد توسط مسئولین استانی پذیرفته شده است .

 Sh-1

 

مشارکت شهرداری با اداره راه و شهرسازی برای تامین روشنایی مسیر پلیس راه تا بیدخت نیز طرح دیگری بود که از سوی شهردارگناباد عنوان شد . تقوی تاکید کرد که در این طرح ، شهرداری گناباد برای تامین بخشی از هزینه های غیرنقدی مثل ماشین آلات و مصالح ساختمانی همکاری خواهد کرد .

 

وی همچنین از احداث شهرک زائر ، در محدوده بین بیدخت تا کارخانه آرد خبرداد و افزود عملیات اجرایی ایستگاه میقات الرضا نیز با اعتباری بالغ بر 380 میلیون ریال به زودی در میدان آزادی ( سه راهی مند ) آغاز خواهد شد .

 

کمبود اعتبارات شهرداری گناباد نیز از جمله مواردی بود که از سوی شهردار مطرح شد . تقوی در این زمینه با اشاره به این نکته که در سالهای 91 و 92 فقط پول میگرفیم و پروانه صادر میکردیم ( مسکن مهر ، بیمارستان علامه بهلول ، دانشگاههای علوم پزشکی ، پیام نور و آزاد ) شهرداری در حال حاضر باید به دیون و تعدات خویش در این زمینه عمل کند که این امر با توجه به کاهش شدید در آمد شهرداری ( فقط صدور 122 پروانه ساختمانی در طول یکسال ) ، مشکلات عدیده ای را ایجاد کرده است ، هرچند شهرداری گناباد با تمام این مشکلات ، تنها شهرداری است که دیون معوقه به پرسل ندارد .

 

 بدهی سنگین ادارات گناباد به شهرداری نیز از جمله دیگر موارد مطرح شده بود . شهردار گناباد میزان بدهی ادارات این شهر به شهرداری را بالغ بر 44 میلیارد تومان اعلام کرد ، این درحالی است که بودجه سالانه شهردای فقط 10 میلیارد تومان است . تقوی با گلایه از مدیران این دستگاههای اجرایی ، خواهان تسریع در پرداخت دیونشان به شهرداری شد .

 

شهردار گناباد از دریافت ردیف بودجه برای بازسازی بافت فرسده گناباد نیز خبرداد و افزود برای بازسازی هر واحد مسکونی بین 100 تا 150 میلیون تومان اعتبار در نظر گرفته شده است که فاز نخست این طرح از قصبه شهر شروع خواهد شد .

 

 خبرخوش شهردار گناباد برای بانوان نیز اختصاص مجموعه ورزشی شریعت برای ورزشهای ویژه بانوان بود ، این درحالیست که سالها از قول تاسیس پارک ویژه بانوان در محل پارک شیرین میگذرد ولی هنوز از راه اندازی آن خبری نیست .

نظرات   

 
+1 # احمد 1395-05-23 11:03
با سلام
پروانه های پدر اقای .....(عضو شورای شهر) را چه کسی رایگان صادر کرده؟

ایا ایشان که عضو شورا هستند باید اینگونه سوءاستفاده کنند؟ چرا شما فرصت سوءاستفاده میدهید؟

اگر شما درست عوارض شهرداری بگیرید دیگر نخواهید گفت که درامد ندریم!
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی