رییس اداره صنعت معدن و تجارت گناباد اظهار کرد ؛
زمینه اشتغال 686 نفر در گناباد فراهم شد

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت گناباد گفت: ۸۸ طرح و واحد صنعتی شهرستان برای دریافت تسهیلات رونق تولید معرفی شده‌اند که با راه‌اندازی آنها زمینه اشتغال ۶۸۶ نفر در گناباد فراهم می‌شود.

 

izadi


به گزارش صبح گناباد ، هادی ایزدی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اهمیت فعالیت بخش خصوصی در صنعت اظهار کرد: اهمیت بخش خصوص در حوزه صنعت بسیار مهم است و زمانی که بتوانیم بخش خصوصی را فعال کنیم اقتصاد ایران به پویایی خواهد رسید.

 

وی ادامه داد: از ابتدای سال ۹۵ برنامه های مختلفی در حوزه صنعت در راستای اقتصاد مقاومتی در شهرستان گناباد به اجرا درآمده است که از آن جمله می توان به تهیه برنامه عملیاتی بخش بخش صنعت، معدن و تجارت شهرستان در سال ۹۵ و ارائه آن به به عنوان برنامه الگویی برای سایر شهرستان های استان اشاره کرد.

 

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت گناباد با اشاره به این که مشکلات واحدهای صنعتی باید اساسی و به صورت ریشه‌ای حل شود، گفت: برای ریشه‌یابی و جمع‌آوری نظرات کارشناسان و مدیران شهرستان، فرم‍های عارضه یابی بین واحدهای تولیدی گناباد توزیع شده و نتایج حاصل را برای تصمیم گیری‌ به مسئولان ارائه کرده‌ایم.

 

ایزدی بیان کرد: ۶۱ طرح و واحدهای صنعتی برای استفاده از تسهیلات رونق تولید به مبلغ  ۵۱۷ میلیارد ریال به بانک های عامل معرفی شده‌اند که از این تعداد ۳۴ طرح و واحد در مرحله پرداخت و عقد قرارداد با بانک هستند.

 

وی با بیان اینکه ۲۷ طرح و واحد نیز به مبلغ ۱۹۵ میلیارد ریال در مراحل ثبت نام هستند، گفت: با راه‌اندازی این طرح ‌ها و واحدها، زمینه اشتغال ۶۸۶ نفر در شهرستان مهیا خواهد شد.

 

ایزدی بیان کرد: متاسفانه طی ۵ سال گذشته به دلیل مشکلات اقتصادی، ۲۴ واحد صنعتی در گناباد تعطیل شده‌اند که با پیگیری های صورت گرفته، از این تعداد، چهار واحد مجددا فعال و دو واحد نیز واگذار شده ‌اند، چهار واحد صنعتی دیگر نیز تغییر فعالیت داده اند و امیدواریم تا پایان سال جاری واحد های تعطیل شده دیگر را نیز تعیین تکلیف کنیم.

 

وی یکی دیگر از اقدامات اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان در بحث اقتصاد مقاومتی را معرفی ۲۰ واحد صنعتی به کارگروه‌های کاری ستاد تسهیل استان به منظور حل و فصل مشکلات در حوزه های مالی، دارایی، تامین اجتماعی و امور زیربنایی اعلام کرد.

 

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت گناباد بیان کرد: به منظور اصلاح الگوی مصرف و کاهش هزینه‌های تولید و بعضاً جلوگیری از قاچاق سوخت، تاکنون بیش از ۹۰ درصد واحدهای صنعتی از جمله کوره‌های آجر فشاری با پیگیری‌های انجام شده به شبکه گاز طبیعی متصل شده اند.

 

ایزدی با اشاره به این که شهرستان گناباد از ظرفیت بالایی در حوزه معادن برخوردار است، بیان کرد: برای کمک به بهره برداران بخش معدن، شرکت تهیه و تولید مواد معدنی طی قراردادی، اجرای طرح اکتشافی پهنه‌های معدنی را با اولویت کانی‌های فلزی در شهرستان گناباد اجرا خواهد کرد که این امر باعث کاهش ریسک برای سرمایه گذاران در بخش معدن می‌شود.

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی