مدیر آبفای روستایی گناباد عنوان کرد
شهرستان گناباد کم باران ترین شهر خراسان رضوی/ شهر کاخک دارای بیشترین تنش آبی

مدیر آبفای روستایی گناباد گفت : خشکشالی چندین ساله شهرستان گناباد را به ویژه در بخش کاخک تحت شعاع قرار داده است و امسال شهرستان گناباد از نظر میزان بارندگی رتبه آخر را در بین شهرستانهای خراسان رضوی دارد .

 

abfa

 

 به گزارش صبح گناباد ، مدیر آب و فاضلاب روستایی گناباد در گفتگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد گفت:بیشترین مصرف آب در بخش کشاورزی است و وظیفه ما تامین آب شرب و بهداشتی مردم است که تا کنون در بحث کنترل کیفیت و آزمایشگاه هیچ مورد آلودگی نداشتیم.

 

محمدرضا ابراهیمی با اشاره به اینکه بحث تامین آب شرب خط قرمز ماست گفت: هیچ روستایی بی آب نمانده و به ۲۷ روستای شهرستان گناباد برای رفع کمبود آب و تامین آب شرب با کیفیت با تانکر آبرسانی انجام می شود که ۶۳ درصد روستاهای تحت پوشش نمی باشند.

 

وی افزود: تامین آب روستا ها از ۴۰ حلقه چاه،۱۰ دهنه چشمه و ۷رشته قنات میباشد.

 

مدیر امور آب و فاضلاب روستایی گناباد افزود: مصرف مشترکین تحت پوشش روزانه ۶.۵ میلیون لیتر می باشد که در پیک مصرف به ۸.۵ میلیون لیتر میرسد که ۷۶ درصد مشترکین در سال ۹۴ الگوی مصرف را رعایت کردند.

 

ابراهیمی اظهار کرد: در سال ۹۴ برای تامین آب کیفیت و سالم ۱۵۱۹ تانکر به روستا ها حمل شد و همه هدف آب و فاضلاب این است که روستاها خالی از سکنه نشوند.

 

وی با توجه به مشکلات خشکستلی چندین ساله اعلام کرد:خشکسالی های اخیر باعث کاهش منابع آبی شده و شهرستان گناباد از لحاظ بارندگی آخرین رتبه را در بین شهرستان های استان دارد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی