با گذشت بیش از 6 ماه از آغاز پروژه؛
اجرای کند پروژه روشنایی محور پلیس‌‌راه گناباد-بیدخت

jadeh

محور پلیس‌راه گناباد تا شهر بیدخت به طول حدود 14 کیلومتر یکی از محورهایی است که همیشه محل تردد وسایل نقلیه است و پروژه روشنایی این محور قرار بوده است تا پایان سال جاری تکمیل شود ولی اکنون روند اجرایی خوبی را طی نمی‌کند.


به گزارش ایسنا، منطقه خراسان، این محور محل اتصال جاده آسیایی به مرکز شهر در چندین نقطه است و با توجه به بروز تصادفات متعدد، وجود روشنایی این محور بسیار مهم و ضروری به‌نظر می‌رسد.


نماینده سابق مردم گناباد در مجلس شورای اسلامی در ابتدای آغاز به کار این پروژه در اواخر بهمن ماه سال 94 گفته بود که «پروژه روشنایی محور گناباد به بیدخت یکی از محدود پروژه‌هایی‌ست که قبل از آغاز بیش از 60 درصد اعتبار آن موجود است؛ همچنین 600 میلیون تومان شهرداری گناباد قرارداد مشارکت در این پروژه را قبول کرده است و از طرفی 350 میلیون تومان به این پروژه تخصیص داده شده است.»


با این شرایط انتظار می‌رفت پروژه روشنایی محور پلیس‌راه گناباد– بیدخت بعد از واگذاری به پیمانکار و مشارکت شهرداری با سرعت بیشتری انجام شود. بنا بود فونداسیون‌های این مسیر که از قبل اجرا شده بود توسط شهرداری اصلاح شود؛ چرا که این فونداسیون‌ها توان تحمل وزن تیر چراغ‌ها را ندارد.

 

پیمانکار روشنایی محور پلیس‌راه گناباد تا بیدخت در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا با بیان اینکه اجرای این پروژه نیازمند مشارکت همه دستگاه‌‌های گناباد است، بیان ‌کرد: با توجه به اینکه اجرای‌ پروژه محور پلیس‌راه گناباد تا شهر بیدخت به صورت مشارکتی با شهرداری است، اجرای فونداسیون پایه‌های تیرهای روشنایی بر عهده شهرداری گناباد بوده که بعد از چندین مرحله پیگیری، شهرداری هفته گذشته به دلیل عدم توان‌ مالی از انجام این اقدام خودداری‌ کرد.

 

حامد ابراهیمی افزود: پس از اجرایی نشدن فونداسیون توسط شهرداری، مصالح مورد نیاز برای اجرای فونداسیون خریداری و از هفته آینده فونداسیون‌‌های این پروژه آماده می‌‌شود.

 

وی در خصوص سایر ملزومات مورد نیاز برای اجرای پروژه نیز گفت: خوشبختانه تا کنون برای نصب تیرهای روشنایی و تأمین برق مورد‌نیاز مشکلی وجود ندارد.

 

پیش از این وی در روز تحویل پروژه روشنایی این محور در 25 بهمن ماه سال گذشته به خبرنگاران گفته بود که «اکثر عملیات اجرایی این پروژه به دلیل انجام در کارگاه قابل رؤیت برای مردم گناباد نیست اما حدود ۴۵ روز آینده با آغاز حفاری‌ها، پیشرفت این پروژه قابل محسوس برای مردم خواهد ‌بود.»


رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان گناباد نیز در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا گفت: پیمانکار راه و شهرسازی در خصوص این پروزه تا کنون به تعهدات خود عمل کرده است و بخش عمده‌ای از تجهیزات لازم برای روشنایی محور 14 کیلومتر و 500 متری گناباد به بیدخت را خریداری کرده است.

 

محمدحسین ضیایی کلات تصریح کرد: در حال حاضر لازم است شهرداری گناباد تعهدات خود را نسبت به اصلاح فونداسیون‌ها انجام دهد تا کار این پروژه ادامه پیدا کند.

 

وی اظهار کرد: در صورت انجام تعهدات شهرداری و تخصیص بخش دیگر اعتبارات مورد نیاز این پروژه توسط پیمانکار راه و شهرسازی ظرف دو ماه به پایان می‌رسد. انتظار مردم از مسئولان، پیگیری لازم برای سرعت ‌بخشیدن به اجرای این پروژه است تا بار دیگر شاهد تصادفات منجر به فوت در این محور نباشیم.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی