معاون اداره کل تبلیغات ‌اسلامی خراسان‌ رضوی:
نظام جمهوری اسلامی نیازمند نقش‌آفرینی روحانیت است

namazi tablighatمعاون فرهنگی، پژوهشی و آموزشی اداره کل تبلیغات ‌اسلامی استان خراسان ‌رضوی گفت: نظام جمهوری اسلامی برای بیان کارآمدی خود به جامعه و جهانیان نیازمند نقش‌آفرینی روحانیت است.

 

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان، حجت‌الاسلام حسین نمازی‌‌فرد در آئین افتتاح نمایشگاه طلایه‌داران هدایت گناباد که در محل اداره تبلیغات‌اسلامی شهرستان برگزار شد، با بیاان این مطلب گفت: فعالیت‌های روحانیون در روستاها سبب مطالبه‌گری مردم از مسئولان می‌شود و دستگاه‌های اجرایی با پاسخگویی به این مطالبات باید به آبادانی و توسعه هرچه بیشتر روستاها کمک کنند.

 

وی ادامه داد: روحانیون طرح هجرت و مستقر به همراه خانواده خود برای تبلیغ در زمینه‌‌های فرهنگی، اعتقادی، دینی و سبک ‌زندگی اسلامی ‌ایران مجاهدت می‌‌کنند و مصداق عینی و عملی از انقلابی‌‌گری روحانیت هستند.

 

نملزی‌فرد هدف از برگزاری نمایشگاه طلایه‌‌داران هدایت را نمایش فعالیت‌های روحانیون در عرصه‌های فرهنگی و دینی عنوان و اظهار کرد: روحانیون در طول تاریخ اسلام تأثیرگذار بوده‌اند و نقش به‌سزایی در عرصه‌‌های اجتماعی، فرهنگی و دینی در بین مردم داشته‌اند و اگر این‌گونه فعالیت‌ها صورت نگیرد، روحانیت کارآمدی خود را از دست می‌دهد.

 

معاون فرهنگی، پژوهشی و آموزشی اداره کل تبلیغات ‌اسلامی خراسان‌ رضوی افزود: روحانیون تقوای اجتماعی دارند و با مجاهداتی که انجام می‌دهند انقلابی‌گری خود را به همگان نشان داده‌اند درصورتی‌ که برخی از افراد روحیه انقلابی ندارند و اینگونه قلمداد می‌‌نمایند که دوران کنونی کشور و جنگ نرم دشمنان، دوران آسایش و آرامش است.

 

نمازی‌فرد تصریح کرد: روحانیون انقلابی تمامی تلاش‌های دشمنان علیه ایران ‌اسلامی را رصد می‌کنند و بدون توجه به درخواست‌های دنیوی، برای سعادت و خوش‌بختی مردم تلاش و کوشش می‌کنند و باید این روحیه انقلابی در میان مردم نیز ترویج شود.

 

فرماندار گناباد نیز در ادامه این مراسم گفت: روحانیون در طول تاریخ، به‌ویژه در نزد شیعیان، یکی از مهمترین طبقات اجتماعی و از تأثیرگذارترین گروه‌های اجتماعی هستند و تلاش‌‌های این عزیزان در حوزه‌‌های مختلف دینی و اجتماعی بر همگان آشکار است.

 

محمدعلی نبی‌پور افزود: با پیروزی انقلاب ‌اسلامی به رهبری امام خمینی (ره) نقش مهم و کلیدی روحانیت دوچندان و حضور آنان در تمامی نقاط کشور، به‌ویژه روستاها از اهمیت بالایی برخوردار است.

 

وی اضافه کرد: با شکل‌‌گیری سازمان تبلیغات ‌اسلامی فعالیت‌‌های روحانیون در جامعه رونق چشمگیری داشته است و روحانیون علاوه‌بر تبلیغ دین، اقداماتی در راستای عدالت ‌اجتماعی و رفع محرومیت‌ها انجام داده‌اند که این اقدامات سبب تسهیل فعالیت‌های نهادهای اجرایی شده است.

 

نبی‌پور خاطرنشان کرد: یکی از مشکلات و چالش‌های نهادهای اجرایی در توسعه روستاها فقر فرهنگی و دخالت منفعت‌طلبان بود که روحانیون با واسطه‌‌گری بین مردم و مسئولان مشکلات روستاها را در این حوزه برطرف نموده‌اند.

 

فرماندار گناباد به توطئه‌‌ها و برنامه‌ریزی‌‌های دشمنان علیه انقلاب‌ اسلامی اشاره و تصریح کرد: علی‌رغم اینکه پس از گذشت ۳ دهه از پیروزی انقلاب ‌اسلامی مشکلاتی برای مردم وجود دارد اما انقلاب دستاوردهای شایسته‌ای نیز داشته است که باید روحانیون این دستاوردها را برای مردم، به‌ویژه روستاییان، بازگو نمایند.

 

در ادامه رئیس اداره تبلیغات ‌اسلامی گناباد نیز گفت: نمایشگاه طلایه‌داران هدایت گناباد، خلاصه‌ای از فعالیت‌‌های ۱۵ نفر از روحانیون طرح هجرت و مستقر اداره تبلیغات‌ اسلامی شهرستان بوده که در معرض نمایش علاقه‌مندان گذاشته شد.

 

حجت‌الاسلام محمدرضا رحمانی ادامه داد: آشنایی اقشار مختلف جامعه با عملکرد روحانیون طرح مستقر و هجرت، شناسایی ظرفیت‌ها و توان روحانیون، انتقال تجربیات، ارزیابی عملکرد و ایجاد روحیه نشاط و طراوت در روحانیون برای اجرای طرح‌‌های جدید از جمله اهداف برپایی نمایشگاه طلایه‌داران هدایت است.

 

وی با بیان اینکه ۲۳ روحانی طرح هجرت و مستقر در روستاهای گناباد مشغول خدمت‌رسانی به مردم هستند، تصریح کرد: اقامه نماز جماعت، بیان احکام، جلسات روخوانی قرآن، برگزاری مراسمات مذهبی و کمک در احداث و توسعه مساجد، خانه‌های عالم و حسینیه‌ها بخشی از فعالیت‌های روحانیون در روستاهاست.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی