در جلسه علنی روز چهارشنبه صورت گرفت ؛
مجلس با یک فوریت ایجاد 19 منطقه آزاد و ویژه اقتصادی موافقت کرد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با یک فوریت لایحه دولت برای ایجاد ۷ منطقه آزاد تجاری، صنعتی و ۱۲ منطقه ویژه اقتصادی در کشور، موافقت کردند، این درحالی است که نام منطقه ویژه اقتصادی گناباد در این لایحه دیده نمیشود .

 

mantaghae azad

 

به گزارش صبح گناباد به نقل از خبرنگار مهر، در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی یک فوریت لایحه «ایجاد ۷ منطقه آزاد تجاری، صنعتی و ۱۲ منطقه ویژه اقتصادی» در دستور کار قرار گرفت که پس از توضیحات اکبر ترکان مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد و نیز سخنان نماینده مخالف و موافق، نمایندگان با ۱۳۰ رای موافق، ۱۰۰ رای مخالف و ۱۲ رای ممتنع از مجموع ۲۵۶ نماینده حاضر با یک فوریت یک لایحه موافقت کردند.

 

کلیات و جزییات لایحه دولت پس از بحث و بررسی بر سر لایحه در کمیسیون اقتصادی، مجددا در صحن علنی بررسی خواهد شد.

 

در صورت تصویب نهایی این لایحه، به دولت اجازه داده می شود:

 

۱-در استان های گلستان (اینچه برون)، ایلام (مهران)، اردبیل (اردبیل)، سیستان و بلوچستان (سیستان)، کردستان (بانه- مریوان)، هرمزگان (جاسک)، بوشهر (بوشهر) منطقه آزاد تجاری، صنعتی را در محدوده هایی که به تصویب هیات وزیران می رسد ایجاد کنند.

 

۲-در استان های فارس (فسا)، یزد (ابرکوه و میبد)، زنجان (زنجان)، کهگیلویه و بویراحمد (گچساران)، آذربایجان غربی (سرو- ارومیه)، خراسان رضوی، (خواف و قوچان) ، لرستان (خرم آباد)، قزوین(تاکستان) و اصفهان (شاهین شهر) منطقه ویژه اقتصادی و در استان البرز (ساوجبلاغ) منطقه ویژه اقتصادی دارویی ایجاد کنند.

 

۳-اراضی نیمه شمالی جزیره هرمز در محدوده مصوب هیات وزیران و با تایید ستاد فرماندهی کل قوا به وسعت ۲۱ کیلومتر مربع به هم پیوسته و راه اتصال دریای آن به جزیره قشم به محدوده منطقه آزاد تجاری صنعتی قشم ملحق می شود.

 

۴-مناطق آزاد تجاری صنعتی یاد شده بر اساس قانون چگونگی اداره مناطق آزاد مصوب ۱۳۷۲ و مناطق ویژه اقتصادی مصوب ۱۳۸۴ اداره خواهند شد.

 

لازم به یاد آوری است که در لایحه قبلی قرار بود در شهرستان گناباد نیز منطقه ویژه اقتصادی ایجاد شود که در لایحه اخیر دولت تدبیر و امید نام گناباد حذف و قوچان و خواف اضافه شده است .

 

نظرات   

 
+5 # iهمشهری 1395-04-23 17:33
سلام

شما رو به خدا پیگیر منطقه ویژه اقتصادی گناباد باشین

بخواین از مسئولان این شهر آقای بنایی امام جمعه محترم دکتر رجایی و..
جلسه بذارن برای این موضوع ببینن باید چیکار کرد

ارزش این امتیاز شاید چند صد میلیارد تومان باشه

کافیه یکی دو شرکت بزرگ دیگه رو مثل چینی ودیرگداز رو جذب کنه
بعد دیده خواهد شد که همین مقدار سرمایه گذاری خواهد شد

بیکاری در این شهر بیداد میکنه

به داد مردم برسید
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+5 # iهمشهری 1395-04-23 17:35
اضافه بکنم که قدر دکتر رجایی دانسته نشد

مرد گرفتن امتیازات بزرگ بود
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
0 # Guest 1395-04-25 06:58
سلام
ای که دستت می رسد کاری بکن
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
0 # عدالت گرا 1395-05-07 08:14
سلام گل گفتی درگران بهایی ازدست دادیم وتی حیف رجائی خدالعنت کندکسانی که ایشون راتخریب می کردن ومردم ساده هم باورکردننقل قول کردن Guest:
سلام
ای که دستت می رسد کاری بکن
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی