نماینده گناباد و بجستان در نطق میان دستور امروز عنوان کرد ،
وضعیت آب شرب گناباد و بجستان بحرانی است

نماینده مردم گناباد و بجستان در مجلس با بیان اینکه مشکل آب شرب گناباد و بجستان بحرانی است گفت: از وزیر محترم نیرو می خواهم که خودشان این موضوع را مدیریت کنند و دستورات لازمه را صادر نمایند.

 

banaee4-95

 

به گزارش صبح گناباد به نقل از خبرگزاری خانه ملت، حمید بنایی در نشست علنی امروز (چهار شنبه، 23 تیرماه ) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود، اظهار داشت: مجلس دهم در پرتو نظام مقدس جمهوری اسلامی شکل گرفته وحماسه بزرگ مردم در انتخابات مدیون نمایش الهی ملت و رهبری داهیانه مقام معظم رهبری در تمام عرصه های انقلاب است.

 

نماینده مردم گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: مجلس اگر قرار است در رأس امور قرار گیرد و مسائل مورد نیاز کشور را پیگیری کند باید به برخی محورها توجه ویژه داشته باشد.

 

عضو کمیسیون عمران مجلس دهم ادامه داد: امروز جامعه ما از هر قشر و طبقه ای بر مدار اسلام، وحدت کلمه یافته و بر اشتراکات خود تکیه نموده و از وجوه افتراق دوری می جوید.

 

بنایی ادامه داد: بر مبنای هدایت های مقام معظم رهبری حفظ وحدت و پرهیز از انشقاق ضروری است و هرگونه موضع گیری که به تضعیف وحدت بینجامد محکوم است و مجلسی عصاره ی ملت و در رأس امور است که تبلور وحدت و اتحاد ملی باشد.

 

وی با اشاره به نقش محوری مجلس در بخش نظارت و قانونگذاری، متذکر شد: بر این باوریم که اگر هر مسئولی به وظیفه خویش درست عمل کند شاهد تبانی، اختلاس و ارتشاء نخواهیم بود که سبب نارضایتی مردم می شود.

 

عضو کمیسیون عمران در مجلس دهم با تاکید بر رفع مشکلات مردم، گفت:بیکاری حاصل ضعف در نظام مدیریتی و بازرگانی و تجارت داخلی و خارجی است. مقام معظم رهبری از اقتصاد مقاومتی همواره یاد نمودند و توجه جدی دارند. بیکاری مانند بمب ساعتی برای پایه های اخلاق، فرهنگ، استحکام خانواده و امنیت روانی و اجتماعی خطرناک است.

 

بنایی با بیان اینکه حاصل بیکاری فقر، فساد، انحراف و بزهکاری است، اظهار داشت: بنا به این شرایط دولت باید برای مقابله با بیکاری راهکار ارائه دهد و اراده جدی داشته باشد و از آمارسازی دست بردارد.

 

نماینده مردم گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: با تأکید بر اقتصاد مقاومتی و تکیه بر اقتصاد بومی هر منطقه و اصلاح نگرش بانک ها و دستگاه های اقتصادی از دلال محوری به تولیدمحوری تغییر یابد و بر روی تولید ملی تأکید شود.

 

وی به مشکلات گناباد و بجستان اشاره کرد و گفت: حدود 20 سال است که گناباد و بجستان با خشکسالی دست و پنجه نرم می‌کنند. امسال بارندگی این دو شهر 60 میلیمتر بوده و می طلبد با این شرایط به وضعیت کشاورزان و دامپروران این مناطق توجه ویژه ای شود.

 

بنایی با بیان اینکه موضوع ریزگردها و گرد وغبارها باید جدی گرفته شود، گفت: توجه ویژه وزارت صنعت و معدن به صنایع و معادن گناباد و بجستان برای توسعه این مناطق و ایجاد اشتغال لازم است.

 

وی افزود: هنوز جاده بین گناباد و مشهد به طول 40 کیلومتر دو بانده نشده است و در این سال ها تلفات زیادی بر مسافرین و زائرین تحمیل شده است.

 

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه فرودگاه و راه آهن در گناباد و بجستان ضروری است، اظهار داشت: توجه وزیر بهداشت را به حوزه بهداشت گناباد و بجستان جلب می کنم و لازم است نسبت به تکمیل بیمارستان علامه بهلول گناباد و بیمارستان آیت الله مدنی بجستان توجه ویژه شود.

 

بنایی گفت: مشکل آب شرب گناباد و بجستان بحرانی است و از وزیر محترم نیرو می خواهم که خودشان این موضوع را مدیریت کنند و دستورات لازمه را صادر نمایند.

 

نماینده مردم گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی گفت: اکثر روستاهای گناباد و بجستان با مشکل بی‌آبی مواجه هستند و توجه به صنایع کوچک و اشتغال بانوان امری جدی است./

 

نظرات   

 
0 # Guest 1395-04-24 15:54
مگر نمي گفتند که حل مشکلات آب ما هم وابسته به تحريم هاست وباز مگر نمي گويند که تحريم ها برداشته شده است.

نتيجه مي گيريم که باعنايت به ارتباط مستقيم آب ما با برداشته شدن تحريم ها ديگر نبايد مشکل آب داشته باشيم وفقط الان بايد مشکل نان داشته باشيم

که داريم واين هم به تحريم ارتباطي ندارد وبايد مقداري صرفه جوئي کنيم ونان کمتر بخوريم بجاي آن برنج دمسياه استخواني آستانه با کيسه هاي وزن خالص 10کيلو تهيه کنيم
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
0 # Guest 1395-04-26 11:17
فرمودید :

توجه ویژه وزارت صنعت و معدن به صنایع و معادن گناباد و بجستان برای توسعه این مناطق و ایجاد اشتغال لازم است.

خب این حرف شما درسته

اتفاقا برای توجه ویژه دولت باید شرایطی داشت

مثلا داشتن منطقه ویژه اقتصادی تا دولت مشوق هایی رو بده به سرمایه گذارانی که میان گناباد سرمایه گذاری میکنند

شانس داشتن این امتیاز رو داریم با زحمات چند ساله از دست میدیم
که یکی از نتایجش بیکاری هستش که به جوانان به ارث داده میشه
که درباره حقیقتش شما گفتین:

بیکاری مانند بمب ساعتی برای پایه های اخلاق، فرهنگ، استحکام خانواده و امنیت روانی و اجتماعی خطرناک است


این یک بمب دست ساز
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی