همزمان با سراسر جهان اسلام رخ داد ،
طنین فریادهای مرگ برآمریکا و مرگ بر اسراییل در خیابانهای گناباد

مردم روزه دار و ولایتمدار شهرستان گناباد ، همگام با امت اسلامی در سراسر عالم ، امروز در خیابانهای گناباد ، شعار مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسراییل سردادند .

 g-495

 

به گزارش صبح گناباد ، در این مراسم با شکوه که از میدان جانبازان شروع و و پس از طی مسیر ، چهار راه شهید احمدیان ، میدان غدیر و میدان امام خمینی ، در محل مصلای نماز جمعه این شهرستان خاتمه یافت ، اقشار مختلف مردم مومن و روزه دار شهرستان گناباد حضور داشتند .

 

گزارشها همچنین از برگزاری راهپیمایی روز قدس در بخش کاخک از توابع شهرستان گناباد نیز حکایت دارد .

 

راهپیمایان در طول مسیر راهپیمایی ، با سردادن شعارهای حماسی ، مرگ بر آمریکا ، مرگ بر اسراییل ، هیهات منالذله ، آمریکا در چه فکریه - ایران پر از بسیجیه و ... بار دیگر با آرمانهای بنیانگزار انقلاب کبیر ایران و مقام معظم رهبری ، تجدید میثاق و خشم و انزجار خویش را از مستکبران عالم ، به ویژه رژیم کودک کش غاصب فلسطین و خائنین عرب منطقه ای و آمریکا ، این ام الفساد قرن اعلام کردند .

 

آتش زدن پرچم آمریکا و اسراییل ، حضور خیره کننده جوانان ، کودکان و کهنسالان نیز از جمله حاشیه های جذاب این مراسم پرشکوه بود .

 

راهپیمایان پس از خاتمه راهپیمایی ، به منظور شرکت در نماز جمعه سیاسی عبادی ، در محل مسجد جامع و مصلای نماز جمعه این شهرستان حضور یافتند . سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه گناباد ، مهندس حمید بنایی بود .

 

حمید بنایی گفت: روز قدس مربوط به ایران ویا جهان اسلام نیست بلکه فراتر از جهان اسلام است . روز قدس مربوط به همه ملت های بیدار اسلامی است که نمی خواهند زیربار استکبار و کشورهای غربی گردن خم نمایند.

 

نماینده گناباد در بخشی از سخنانش تاکید کرد : سال ها در کشور های عربی کسی نمی توانست در مورد صهیونیست صحبت و کاری کند ولی مکتب امام (ره ) به آنها آموخت که راه دیگری هم هست و آن مقاومت است.

 

بنایی با اشاره به حوادث لبنان نیز گفت: آنچه در لبنان به همه آموزش داده شد این است که اگر ارتش ها شکست بخورند بازوی قوی تری به نام مردم هست که در جلو زورگویی ها باایستد گرچه در تفکر اسلامی شهادت طلبی و مقاومت وجود دارد.

 

وی اظهار کرد : با داریت رهبری ، نه تنها صهیونیست گسترش پیدا نکرد ، بلکه در منطقه ای محبوس شده و نتوانستند تکان بخورند و بنا گفته رهبری ، اسرائیل ۲۵ سال آینده را نخواهد دید و حضور شما مردم همیشه در صحنه باعث وحدت و تحقق این سخن رهبری خواهد شد.

 

وی در بخش پایانی سخنانش با تاکید بر رویکرد مجلس دهم که تعامل با دولت تدبیر و امید برای ایجاد اشتغال، تحقق اهداف برجام و سیاستهای اقتصاد مقاومتی مورد تاکید رهبر معظم انقلاب است ، گفت :  با پیگیری های انجام شده اعتبارات خشکسالی این شهرستانها در سالجاری نسبت به سال قبل 20 درصد افزایش یافت.

 


وی پیگیری اختصاص 21 هزار تن قیر برای بهسازی و آسفالت راههای روستایی گناباد و پیگیری برای تخصیص 20 هزار تن دیگر برای این مناطق، تسریع در احداث جاده دو بانده گناباد به مه ولات را از دیگر اقدامهای انجام شده بعد از انتخابات مجلس دهم برای این شهرستانها ذکر کرد.

 

 

بنایی شعارهای مرگ برامریکا و مرگ بر اسرائیل  مردم را مصداق درست عمل صالح در این ماه مبارک رمضان دانست و تاکید کرد که به کمک رهنمود های رهبری ، کاری خواهیم کرد که در بیست و پنج  سال اینده نشانی از صهیونیسم در منطقه وجود نداشته باشد.

 

 امام جمعه شهرستان گناباد نیز بخش اساسی خطبه های نماز جمعه امروز را به مسئله اساسی قدس شریف اختصاص داد .

حجت الاسلام حسن صادقی نسب گفت: روز جهانی قدس اعتماد به نفس در مردم فلسطین برای دفاع از حق پایمال شده خود ایجاد کرد.

 


امام جمعه گناباد افزود : به برکت اتحاد و همدلی مردم لبنان و فلسطین مقاومت اسلامی در مقابل توطئه افکنی های رژیم غاصب صهیونیستی شکل گرفته و به مهمترین مانع در برابر توسعه طلبی های رژیم اشغالگر قدس تبدیل شده است.

 


وی با اشاره به نقش بصیرت افزایی روز قدس در بیداری امتهای اسلامی گفت : اگر بصیرت افزایی های روز قدس نبود، با خیانتهای سران کشورهای عربی و حکام کشورهای حاشیه خلیج فارس رژیم اشغالگر قدس کل منطقه را به سیطره خود در آورده بود.

 


امام جمعه گناباد تاکید کرد : خیانتهای کشورهای وابسته و دست نشانده استکبار جهانی در منطقه روز به روز آشکارتر می شود اما مسلمانان بیدار دل جهان در مقابل این خیانت ها و جنایتها خاموش نمی نشینند و به زودی طومار جنایتکاران به دست مسلمانان واقعی و پیروان اسلام ناب محمدی (ص) به زباله دان تاریخ می افتد.

 

گفتنی است که دمای هوای امروز گناباد ، 39 درجه سانتی گراد بود .

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی