امام جمعه گناباد در حاشیه جلسه شورای فرهنگ عمومی گناباد ،
گردشگری مذهبی در گناباد باید مورد توجه جدی قرار گیرد

امام جمعه گناباد گفت: توسعه گردشگری مذهبی باید در گناباد مورد توجه قرارگیرد چراکه در این مکان ها آسیبها و معضلات فرهنگی و اجتماعی در حداقل ممکن وجود دارد.

 

farhang

 

به گزارش صبح گنابادجلسه شورای فرهنگ عمومی گناباد ، صبح روز سه شنبه با موضوع فرهنگ گردشگری در محل مرکز آموزش دیزل شرق کشور ، در شهرستان گناباد برگزارشد .


امام جمعه گناباد و رییس شورای فرهنگ عمومی شهرستان گناباد در این جلسه گفت: توسعه گردشگری مذهبی باید در گناباد مورد توجه قرارگیرد چراکه در این مکان ها آسیبها و معضلات فرهنگی و اجتماعی در حداقل ممکن وجود دارد.

 

حجت الاسلام حسن صادقی نسب افزود: با توجه به تعدد بقاع متبرکه در گناباد، توسعه گردشگری مذهبی باید در شهرستان مورد توجه قرارگیرد چراکه در این مکان ها آسیبها و معضلات فرهنگی و اجتماعی در حداقل ممکن وجود دارد.

 

وی مشاهده اماکن مذهبی، صنایع دستی و غذاهای سنتی را گردشگری حلال برشمرد و افزود: رهاکردن گردشگران و پخش موسیقی به فساد و بی بند وباری منجر می شود و این نوع گردشگری، از نوع گردشگری حرام می باشد.

 


فرماندار گناباد و نایب رییس شورای فرهنگ عمومی گناباد نیز در این جلسه گفت : گردشگری فرصتی مغتنم برای اشتغال زایی و درآمدزایی در گناباد است

 

نبی پور افزود: با حمایت و همکاری شهرداری چهار حوزه در شهر گناباد که جزء بافت های فرسوده می باشد، با نگاه مرمت و بهینه سازی یک گروه از شهر مشهد مورد مطالعه قرار خواهد گرفت و باید با جذب این گروه در حوزه گردشگری نیز استفاده نمود.


امام جمعه شهر کاخک نیز در این جلسه اظهار کرد: شهر کاخک در حوزه گردشگری مذهبی برکات خوبی کسب نموده است به گونه ای که ماهیانه حدود ۷۰۰ میلیون ریال از زائرسراها و وجوهات درونی ضریح امامزاده سلطان محمد عابد (ع) جمع آوری و در امورات اجرایی امامزاده و انجام طرح جامع امامزاده هزینه می شود.

 

حجت الاسلام ولی الله خاکشور، افزود: با این وجود باید برای گردشگران به گونه ای برنامه ریزی نمود که از تمامی فضاهای گردشگری شهرستان استفاده و از مکان هایی که مورد توجه و تایید نیست، بازدیدی صورت نگیرد.

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی