با شرکت هیئتهای عزاداری
آیین گرامیداشت سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) در گناباد برگزار شد

مردم ولایتمدار شهرستان گناباد در قالب دسته های سینه زنی ، سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی رحمه الله علیه را گرامی داشتند .

ertehal95

 

به گزارش صبح گناباد ، در این آیین شکوهمند که درز نوع خود در کشور منحصر به فرد و مثال زدنی است ، اقشار مختلف مردم از اقصی نقاط روستایی گرفته تا مناطق شهری ، در قالب دسته های سینه زنی مسیر چهار راه شهید احمدیان ( گیتی نورد سابق ) تا میدان امام خمینی را با نوحه خوانی و مرثیه سرایی پیمودند و پس از عزاداری در محل جایگاهی که در میدان امام خمینی تعبیه شده بود ، در محل میدان مذکور تجمع کرده و به مرثیه سرایی مداحان اهل بیت و سخنرانی فرمادار گناباد گوش فرا دادند .

 

گزارش خبرنگاران ما حاکی است که علیرغم تبلیغات منفی دشمن و گذشت سالها از ارتحال جانسوز پیر جماران ، حضور هیئتهای عزاداری در این مراسم ، پررنگ تر از سالیان گذشته بود تا آنجا که این مراسم که از آغازین دقایق بعد از نماز مغرب و عشای روز پنجشنبه شروع شده بود ، تا لحظاتی از بامداد امروز جمعه نیز ادامه داشت .

 

آنچه در این آیین بیشتر از همه جلب توجه میکرد ، حضور بیش از 80 درصدی جوانان بود ، آنانکه حضور امام را درک نکرده بودند ولی امروز آمده بودند تا یادش را گرامیداشته و برای ادامه راهش میثاقی مجدد ببندند .

 

سخنران این مراسم ، نبی پور فرماندار شهرستان گناباد بود . وی طی بیاناتی گفت :  امام راحل با رهبری انقلاب اسلامی دو دیدگاه مهم تکیه بر دین مبین اسلام و تکیه بر توان مردم برای گسترش فرهنگ و ارزشهای اسلامی را زنده کردند.

 


وی اظهار کرد: با پیروزی انقلاب اسلامی در 37 سال قبل تاریخ جهان و ایران دگرگون شد و بعد از 2500 سال حکومت های مستبد شاهنشاهی، حکومت اسلامی مبتنی بر حضور و مشارکت مردم در صحنه بنیان گذاشته شد.

 


وی گفت: به برکت اندیشه های بنیانگذار فقید انقلاب و رهبری های حکیمانه رهبر معظم انقلاب امروز در حالی که کشورهای مختلف جهان از جمله کشورهای اطراف ما با مشکلات و ناامنی های بسیار روبرو هستند، ایران اسلامی در ثبات و امنیت کامل قرار دارد.

 


فرماندار گناباد افزود: مجلس خبرگان رهبری 26 سال قبل با انتخاب هوشمندانه خود پرچم نظام جمهوری اسلامی را که توسط امام خمینی (ره) برافراشته شده بود، به دست جانشین بر حق امام راحل سپرد و به برکت رهبریهای داهیانه رهبر معظم انقلاب کشور ما با اقتدار و عزت مسیر و اهداف امام خمینی (ره) را ادامه می دهد.

 


نبی پور اظهار کرد: نظام جمهوری اسلامی مدیون تفکر و اندیشه های امام راحل و حضور گسترده مردم در صحنه است و موفقیت و تعالی آن هم متکی بر این مساله خواهد بود.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی