به همت سترگ و کانون خبرنگاران و روزنامه نگاران گناباد ؛
آیین تکریم و تقدیر از نماینده سابق گناباد برگزارشد

عصر پنجشنبه ، آیین تقدیر از زحمات چهارساله دکتر رجایی ، نماینده سابق شهرستان گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی ، در محل سالن ارشاد اسلامی گناباد برگزارشد .

 rajaee

 

به گزارش صبح گناباد ، هفته گذشته به همت سازمان مردم نهاد توسعه راهبردی گناباد ، " سترگ " و کانون خبرنگاران و روزنامه نگاران این شهر ، سنگ بنای حسنه ای نهاده شد . بر این اساس در آینده نیز شاهد تقدیر مردمی از کسانی خواهیم بود که در راه توسعه این شهرستان گام برمیدارند .

 

در راستای اجرایی شدن این سنت حسنه ، ساعت 17 روز پنجشنه گذشته ، جمعی از مردم و مسئولان این شهر در محل سالن ارشاد اسلامی گناباد گرد هم آمدند تا از تلاشهای مردی تقدیر کنند که چهارسال در مسیر اعتلای گناباد گام برداشت

 

مشروخ خبر به نقل از گناباد نیوز

در ابتدای این برنامه جناب آقای صادق ایزدی به نمایندگی از جامعه خبرنگاران و روزنامه نگاران گناباد گفت : تشکر یک وظیفه اخلاقی می باشد که دارای کارکرد های اجتماعی فراوا نی است.


این خبرنگار گنابادی برجسته ترین ویژگی دکتر محمد رجایی در طول چهار سال نمایندگی را تقوای سیاسی دانشت افزود : دکتر رجایی یکی از معدود نمایندگانی بودند که به شیوه ساسی خود وفادار بوده و در شرایط مختلف شیوه خود را تغییر نداده اند.


ایزدی تصریح کرد : اندیشه سیاسی یک روش برای توسعه کشور است و در همین راستا وزرا و دولت هایی که در روش سیاسی شما هستند به آنها رای می دهند و حمایت می کنند.

 


وی ادامه داد : سیاسی بودن با باندبازی کردند تفاوت دارد ، اگر آدمی یک حقیقت را فدای منافع سیاسی خودش کند باندباز است و دکتر محمد رجایی فارغ از این باندبازی ها بودند و ما انقلاب کردیم و در سال ۵۷ عده ای شهید دادیم  برای برای این که به این نقطه برسیم.

 


این روزنامه نگار افزود : انقلاب اگر عدالت نداشته باشد مانند منبعی است که از انتهای آن سوراخ است و چیزی در آن نخواهد ماند.

 


صادق ایزدی خاطرنشان کرد : با توجه به تحریم ها در دوسال انتهایی دولت احمدی نژاد و دوسال ابتدایی دولت روحانی  ولی بازهم به صورت کلی عملکرد آقای رجایی خوب بوده است.

 


وی دانش را یکی دیگر از برجستگی های اقای رجایی دانست و اظهار داشت : بارها در جلسات و مطالبی که ایشان می گفتند داشتن دانش ایشان معلوم بود و دخالت نکردن ایشان در مسائل جزئی شهرستان و بخصوص انتصاب ها نشانه دانش ایشان بود که امیدواریم نمایندگان اینده هم نیز با یک تقسیم کار درست به این سمت حرکت نمایند.

 


جناب آقای سهراب احسان به نمایندگی از سازمان توسعه راهبردی گناباد دیگر سخنران این جلسه بود که در سخنانی کوتاه گفت : خوبی ها و بدی هایی که در ذهن هستند به آن چیزی تعلق نمی گیرد و این زمانی ایت که مورد تنبیه و یا تشویق قرار می گیرند که به عمل تبدیل گردد.

 


وی ادامه داد : امروز پایان مشارکت سیاسی ما با نماینده سابقمان می باشد و به هیچ وجه پایان مشارکت سیاسی آغاز تخریب و جنگ نیست.

 


پس از صحبت های آقای احسان کلیپی  در خصوص اقتصاد مقاومتی پخش کردید  و در ادامه حجت الاسلام صادقی که از سفر کربلا رسیده بودند خود را به سالن رسانده و در سخنانی گفتند : تکریم از خدمتگذار یک وظیفه اخلاقی ، انسانی و اسلامی می باشد.

 


امام جمعه گناباد افزود : هر خدمتگذاری که در شهرستان خدمتی انجام داده باید از آنها تقدیری بعمل آید.

 


وی ادامه داد : متاسفانه سنتی غلط داشته ایم که هر وقت بحث انتخابات پیش می آید شروع به تخریب گذشتگان می کنند و زحمات مسئولین را نادیده می گیرند.

 


صادقی نسب خاطرنشان کرد : البته هیچ کسی معصوم نیست و هر فردی ممکن است اشتباهاتی داشته باشد ولی این که خدمات و زحمات این فرد دیده نشود این هم درست نمی باشد.

 


حجت الاسلام والمسلمین دکتر محمد رجایی آخرین سخنران این جلسه بود که در ابتدای صحبت خود گفت : اگر کاری انجام داده ام به وظیفه خود عمل کرده ام و وظیفه هر مسلمانی است که باید شیوه اخلاقی را سرلوحه کار خودش قرار دهد.

 


وی افزود : انتخابات یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی وی باشد و در قبل نیز انتخابات در کشور برگزار می شده است ولی نتایج آن از قبل مشخص بوده است و به برکت انقلاب اسلامی می باشد که انتخابات واقعی در سطح کشور برگزار می گردد.

 


رجایی اظهار داشت : هیچ کس نمی تواند نتیجه انتخابات را در مجلس پیش بینی کند و دلیل آن نیز اثرگذاری مردم و رای آنها می باشد و مردم می توانند در آخرین لحظه رای خود را تغییر دهند.

 


نماینده سابق مردم گناباد اذعان داشت : مردم سالاری یکی دیگر از دستاوردهای انقلاب اسلامی است و این نعمت با خون شهدا بدست آورده ایم و باید به گونه ای رفتار باید کنیم که شهدا و بزرگان دینی از ما خواسته اند.

 


وی بیان داشت : مسئولیت را یک وظیفه شرعی و تکلیف بدانیم و آن وقت است که انسان به هر دری میزند که رای بیاورد و اگر رای آورد خود را فراموش نکند و اگر رای نیاورد قهر می کند با مردم

 


رجایی خاطرنشان کرد : بار نمایندگی مردم بار بسیار سنگینی می باشد اگر خداوند به دوش انسان گذاشت آن را توفیق بداند و اگر نگذاشت نیز اشکالی ندارد.

 


وی ادامه داد : اگر به عمق مسئولیت توجه کنیم که باید پاسدار خون شهدا و پیگیر خواسته های مردم باشیم و اگر در مقابل خواسته هایی که قرار می گیریم  که توان آن را نداریم برداشته شود بهتر می باشد.

 


توسعه نیافتگی و بیکاری از مشکلات شهرستان است

 


دکتر رجایی گفت : توسعه نیافتگی و بیکاری از مشکلات اساسی گناباد می باشد و با شعار دادن نیز این مشکلات حل نمی شود و با اقدامات زود گذار و کوتاه نباید به فکر حل این مشکل بود و بنده در طول این چهار سال سعی کرده ام برای این مشکلات کاری انجام دهم که در چند دهه این مشکلات حل شود.

 


وی افزود : امروز مانند ۱۵ سال قبل نیست که دولت خودش در مناطق سرمایه گذاری کند و امروزه با توجه به اصل ۴۴ قانون اساسی بخش خصوصی باید در مناطق سرمایه گذاری کند و زمانی بخش خصوص به این مناطق خواهد آمد که زمینه های مختلف برایش مهیا باشد.

 


نماینده سابق گناباد تصریح کرد : اگر بخواهیم سرمایه گذار جذب کنیم باید فرودگاه داشته باشیم و در همین راستا بود که بنده اولویت کاری خودم را فرودگاه گذاشتم و در ابتدا فرودگاه گناباد مجوز باند اضطراری داشت که در تاریخ ۶/۶/۹۲ مجوز فرودگاه گرفته شد.

 


رجایی ادامه داد : فرودگاه گناباد تنها پروژه شهرستان ای است که مشکل مالی ندارد و در حال حاضر در حساب آن پول می باشد.

 


راه آهن یکی دیگر از مسائل زیربنایی شهرستان می باشد که خوشبختانه در سال ۹۴ ردیف بودجه گرفته است.
در پایان حجت الاسلام والمسلمین دکتر محمد رجایی اشاره ای به اقداماتی که برای ثبت جهانی قنات  ، مرکز آموش عالی و …. انجام داده است کرد.

 

نظرات   

 
+9 # ؟ 1395-03-12 10:06
در سال اقتصاد مقاومتی
رئیس فراکسیون اقتصاد مقاومتی مجلس باید کنار بره!!!!
به همون مسیری که ولایت فقیه اشاره کرده رفتیم

چند ساله که داره سالها با شعارهای اقتصادی نام گذاری میشه
قریب به اتفاق افراد قبول دارند که مشکل اصلی کشور اقتصاد
حالا با عرصه انتخابات مواجه میشیم که همه میتونند سهمی در حل این مشکل داشته باشند

رهبر این کشور میگه از بین متعهدین متخصصین رو انتخاب کنید
که یک امر منطقی وعقلانی هستش
مشکل اقتصاد رو کی باید حل کنه؟ شعرا . سیاستمداران
چه تخصصی میخواد؟ کی باید انتخاب کرد

اگه فقط همین بانک های گناباد درصدی از سخت گیریها وقانون های دست وپاگیر رو حذف کنند چقدر گشایش تو زندگی مردم پدید میاد

در ازدواج جوانان در اشتغال وتامین سرمایه برای کارشون
نماینده این شهر این کار رو داشت در سطح اقتصاد ایران انجام میداد

تصویب قانون بانکداری بدون ربایعنی اصلاح یکی از ساختار های مادر در اقتصاد

در سطح شهرستان هم که عملکردش در تاریخ این شهر بی نظیر

ولی کاری کردند که آدم رو یاد این حرف مردم میندازه بعد شهادت حضرت علی(ع): که مگر علی نماز هم میخواند
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
-3 # عبدالله 1395-03-17 07:26
ای وخه
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
0 # محمد رجاءی 1395-03-28 12:13
با سلام واحترام به همه عزیزان مخصوصا جناب سرهنگ مقیمی

در قسمتی که گفته شده وظیفه است دو " نه" افتاده یعنی بوده "نه به هردر ی می زند که رای بیاورد ونه اگر رای نیاورد از مرد قهر می کند"

در قسمت دیگر باید باشد "کاری شده که پاسخگوی نیازهای چند دهه باشد "

با پوزش از تصدیع رجاءی
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی