رییس جدید اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گناباد عنوان کرد ؛
لطفا سنگ نزنید ، هنرمندان مشغول کارند


رییس جدید اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در همایش و جشن بزرگ هنرمندان گناباد که با حضور برخی از مسئولین و استقبال کم نظیر هنرمندان شب گذشته در سالن ارشاد گناباد برگزار شد گفت : " لطفا سنگ نزنید ، هنرمندان مشغول به کارند " .

mahdavi

 


به گزارش " صبح گناباد " به نقل از "  گناپا " رئیس جدید اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گناباد در همایش و جشن هنرمندان گفت : پس از اینکه مدیریت ارشاد گناباد به من سپرده شد دوستان نزدیک بنده از قبول کردن این سمت متعجب شده بودند.
حمید رضا مهدوی مقدم تشریح کرد: پس از 28 سال خدمت در آموزش و پرورش و فعالیت در عرصه هنر تصمیم گرفتم تا برای کمک به هنرمندان شهرم این مسئولیت را بر عهده بگیرم.


وی با ذوق زدگی از حضور پرشور هنرمندان در این مراسم گفت: یکی از هدف های بنده ایجاد همبستگی در جامعه هنری شهرستان است و در این راستا طرح های متنوعی برنامه ریزی شده است.


رئیس جدید اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گناباد افزود: هنرمندان در ردیف نخبگان یک شهر قرار دارند، می بایست شأن و شوکت جامعه هنری را بالا برد  تا هنرمندان به دلگرمی به فعالیت خود ادامه دهند و باعث ارتقا فرهنگی شویم.
وی سوگند خورد در زمان فعالیت خود به تولید و اجرای کارهای هنری پردازد و تقویمی تهیه شود تا خودمان را ملزم کنیم که در جهت پیشرفت عرصه فرهنگی هنری به فعالیت خود ادامه دهیم.


این هنرمند عنوان کرد: برخی از هنرمندان شهرستان گناباد آنقدر بزرگ هستند که اگر به آنها پر و بال داده شود در سطح جهانی و کشوری خواهند درخشید و ما عظممان را جزم می کنیم تا سطح فعایت خود را از شهرستان فراتر ببریم.


وی یکی در خصوص یکی دیگر اهداف خود گفت : تلاش خواهیم کرد که هنر شهرستان را اقتصادی کنیم چراکه به عنوان مثال در روستاهای گناباد هنرمندانی داریم که اثار بسیار زیبایی تولید می کنند و ما می توانیم این هنر را اقصادی کنیم.
مهدوی مقدم خطاب به هنرمندان گفت: اگر بنده را به عنوان خادم کوچک خود قبول دارید به کارمندان اداره ارشاد احترام بگذارید، همیشه احترام پیشکسوتان را حفظ کنیم تا با مضراب یک صدای در می آورید و یا با قلم نی تون یک خط می نویسید و یا قلم خود رنگی میکشید نگویید فلانی کیست ، چراکه خودمان هم روزی پیشکسوت خواهیم شد.


وی ادامه: ما در مملکت اسلامی زندگی می کنیم و می بایست در فعالیت های فرهنگی هنری خود خط قرمز ها را رعایت کنیم.


رئیس جدید اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گناباد افزود: انتظار می رود اهالی رسانه لنگر کشتی پر تلاطم جامعه هنری را طوری نگه بدارند تا فعالیت را سیاسی نکنند چرا که سیاسی کردن هنر تمرکز هنرمند را خواهد گرفت، بنده هرگز فرد سیاسی نبوده ام و سعی خواهم کرد وارد هیچ بحث سیاسی نشوم.


حمیدرضا مهدوی مقدم در پایان با قرائت دلنوشته ای از تمام هنرمندان و اساتید هنر خواست تا با روحیه مضاعف و با خیال راحت به فعالیت خود ادامه دهند، همچنین وی با مهم بر شمردن فعالیت خبرنگاران در پیشرفت عرصه هنر از آنها خواست با فونت تیتر و سایز 70 یا حداقل 20 بنویسید " لطفا سنگ نزنید ، هنرمندان مشغول به کارند.


محمدعلی نبی پور، فرماندار گناباد نیز در این گردهمایی هنرمندان گنابادی گفت: هنرمندان گنابادی باید در جهت ارتقای فرهنگی و هنری شهرستان که در حال حاضر نیز جایگاه مناسبی دارد، تلاش و کوشش نمایند.


وی در خصوص ریاست جدید اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: آقای مهدوی خود یکی از هنرمندان گنابادی است و اگر در حوزه اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی عملکرد مناسبی نداشته باشد، مدیریت حوزه هنر زیر سوال می رود اما با شناختی که بنده از آقای مهدوی دارم بدون شک شاهد ایجاد تحولی بزرگ در حوزه فرهنگ و هنر شهرستان خواهیم بود.


شایان ذکر است در این مراسم گروه های موسیقی ، رقص محلی و چهره طنزپرداز گنابادی به اجرای برنامه های شاد و متنوعی پرداختند

 

گفتنی است از بیستم تا بیست و ششم فروردین ماه ، به مناسبت گرامیداشت یاد و خاطره شهید آوینی ، " هفته گرامیداشت هنر انقلاب اسلامی " نامگذاری شده است و این همایش نیز به همین مناسبت در گناباد برگزارشد .

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی